imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

10,5“ iPad Pro získá vyšší rozlišení


Jestliže můžeme věřit informacím IHS, dočkají se 10,5“ iPady Pro stejné hustoty pixelů, jakou nyní nabízí 9,7“ model.

Kuo prozradil, že na konci léta Apple představí třetí variantu iPadu Pro. Podle ředitele IHS Markit se vedle současných 9,7“ a 12,9“ do produktové řady přidá i 10,5“ iPad s rozlišením 2224×1668 pixelů, což nám dává stejnou hustotu pixelů jako u menšího modelu, čili 264 ppi. I hrany displeje by mohly být menší, dokonce se mluví o bezrámečkovém displeji, jaký toužebně očekáváme u nadcházejícího iPhonu.

01_105_ipad_pros_with_bigger_resolution

To by přirozeně znamenalo, že by pak měl 10,5“ iPad Pro stejné rozměry šasi jako aktuální 9,7“ model. Vypadalo by to, jako bychom v rukou drželi obrovskou skleněnou tabuli. Když se na obrázek podíváme ještě jednou, nějaké ty okraje u displeje najdete, ale šlo by o velký skok. Doufáme, že se spekulace naplní.

Je tu možnost, že Apple přijde i s novým modelem, který má dokonce hustotu pixelů na úrovni iPadu mini (362 ppi) a s rozlišením 12,9“ iPadu Pro (2732×2048 pixelů). Japonský technologický blog Mac Otakara dále tvrdí, že se updatu dočkají i aktuální modely iPadů Pro a iPadů mini. Má se tak stát brzy, zdroje se shodují na období od března do dubna. Nemůžeme se dočkat!

02_105_ipad_pros_with_bigger_resolution

Není nicméně jasné, zda se novinky zbaví home buttonu, nebo ne. Jestli bychom si měli vsadit, řekli bychom, že prozatím zůstane. Je ale pravda, že by 10,5“ iPad Pro v podobě jedné velké skleněné plochy vypadal skvěle. Někdo tvrdí, že Apple chce svou nabídkou iPadů Pro nahradit aktuální slabší počítače, ale stojí jim za to takto tlačit na nakopnutí prodejů iPadů?

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!