imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

triky na rychlé nabití iphonu

2 jednoduché triky, jak zrychlit nabíjení vašeho iPhonu o polovinu


Občas se může stát, že nemáte dostatek času na to, abyste čekali, než se vám iPhone plně nabije a potřebujete nějaké rychlejší řešení. Prozradíme vám dva tipy, jak můžete svůj telefon nabít mnohem rychleji.

Ve většině případů vám váš iPhone vydrží bez nabíječky i celý den. Mnoho lidí si zvyklo nechávat svůj telefon na nabíječce vždy přes noc a ráno ho tak mají nabitý na 100 %. V noci moc nezáleží na tom, jak rychle se telefon nabíjí, protože můžete klidně spát 6-8 (a více) hodin denně, což je více než dostatek času na nabití z 0 na 100 %.

Co když ho ale zapomenete dát do nabíječky, byli jste někde na party nebo jste na něm přes den hráli hry? Váš telefon se pravděpodobně vybije přesně ve chvíli, kdy ho budete potřebovat nejvíc. Lidé, kteří jsou přes den neustále v pohybu, se mohou pohybovat mezi zásuvkami jako včeličky a doufat, že jim telefon vydrží, než dorazí k té další. To nezní moc pohodlně.

triky na rychlé nabití iphonu

Přesně z toho důvodu představili společnosti pracující s Androidem možnost rychlého nabíjení, díky kterému si můžete svůj telefon nabít na 50 % za zhruba půl hodiny. Kuo tvrdí, že Apple již pracuje na něčem podobném, co by mohlo být představeno již v novém iPhonu; do té doby tento problém ale stále existuje. Nicméně ho lze redukovat dvěma triky – jedním hardwarovým a druhým softwarovým – díky kterým můžete u nabíjení strávit o polovinu méně času.

Vyladění nastavení

Toto není úplně to nejpohodlnější řešení, pokud ale nečekáte důležitý telefonát nebo zprávu, pomůže vám, když si telefon přepnete do módu letadlo. Tím se totiž vypne příjem internetu a GSM signálu, což jsou věci, které nabíjení zpomalují nejvíce. Všichni určitě vědí, jak se tento mód zapíná, ale pro jistotu:

  1. Vytáhněte ze spodní části displeje Control Center.
  2. Aktivujte tlačítko se symbolem letadla v levém horním rohu.
triky na rychlé nabití iphonu

Jen nesmíte zapomenout mód po nabití telefonu deaktivovat.

Dalším řešením může být aktivace Low Power módu, který v systému aktivuje řadu optimalizací pro šetření výdrže baterie. Ubere něco od vizuálních efektů, vypne funkci Hey Siri a podobně. Největší výhodou tohoto řešení je možnost normálně telefonovat a psát zprávy, navíc se automaticky při nabití baterie na 80 % vypne. Nejrychlejší je pak aktivovat módy letadlo a Low Power zároveň. Low Power mód se dá aktivovat a deaktivovat v Settings > Battery > Low Power Mode.

Použití nabíječky pro iPad

I když můžete nabíjení urychlit pomocí softwaru, největšího rozdílu dosáhnete použitím nabíječky pro iPad. Nabíječky dodávané s iPhony zvládnou pouze 5W při 1A, zatímco iPad nabíječka dokáže 12W při 2,4A. Rozdíl je to přitom obrovský: nabíjecí doba iPhonu 7 je při použití nabíječky z iPadu zkrácena z 3 hodin na 2. Pokud tedy máte nabíječku na iPad doma, máte vyhráno, pokud ne, jednoduše si ji můžete koupit, není totiž ani moc drahá.

triky na rychlé nabití iphonu

Dokonce i sám Apple toto řešení na svých stránkách zmiňuje a dodává, že si tím svůj iPhone nezničíte, navíc toho můžete využít i u Apple Watch, iPodu ale také AirPods. My nicméně doporučujeme používat silnější nabíječku až jako poslední záchranu a běžně používat tu přibalenou k vašemu iPhonu. Baterie telefonu jsou totiž optimalizovány pro pomalejší nabíjení, proto se po dosažení 80 % nabití přepnou do Trickle Charge. Jak můžete své baterie chránit jsme psali v tomto článku.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!