imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Apple Special Event 2017- PŘÍMÝ PŘENOS


Apple Special Event 2017

Dnešní večer se zapíše do historie Applu velkým písmem, možná se stane i tím vůbec nejdůležitějším za celou dobu existence amerického giganta. Uvidíme nové smartphony a řadu dalšího. Vše se navíc odehrává v nádherných a exkluzivních prostorách Steve Jobs Theater. Nechcete, aby vám na keynote cokoliv uniklo? Sledujte náš živý přenos od první do poslední zprávy!

New Updates
21:00

Konec

A to je pro dnešní den vše. Děkujeme mnohokrát za pozornost a v následujících chvílích se můžete těšit na podrobnější novinky, kde do detailu rozebereme všechny klíčové informace k nově představeným produktům. Dobrou noc!

20:55

Závěr

Závěrečné slovo Tima Cooka se opět věnuje Stevu Jobsovi a jeho citátu na plátně.

20:50

Kdy a za kolik?

iPhone X bude stát 999 dolarů, předobjednávky startují 27. října a samotný telefon dorazí 3. listopadu. Zatím nevíme přesné datum, kdy se dostane i k nám do ČR. Jakmile budeme vědět, okamžitě vás budeme informovat.

20:45

AirPower

Apple ještě před odhalením cenovky iPhonu X představuje AirPower – bezdrátovou nabíječku, která se zvládne postarat o nabití všech vašich zařízení. Skvělé a jednoduché, už se moc těšíme. Dorazit má však bohužel až příští rok.

20:36

Animoji

Chcete zjistit, co vám v životě chybělo? Emotikony animované podle vaší tváře. Každý hned položil nejdůležitější otázku: „Funguje to i s emotikonou hovínka?“ Odpovědí je ANO!

20:33

Těžký start

První živá ukázka Face ID se úplně nepodařila… Craig Federighi na pódiu zažil skutečně nepříjemnou situaci, jelikož ho první z připravených iPhonů nepustil dovnitř. Záloha však fungovala perfektně. Používání swipování je ale skutečně parádní.

20:30

Animované emotikony

Potvrdila se další z věcí, která se k nám o víkendu dostala – animované emotikony. Zvládnou nyní komplexně vyjádřit váš výraz.

20:25

Face ID skutečně přichází

I zde se spekulace trefily – odchází Touch ID a nahrazuje ho Face ID. Čtečku otisků prstů nahradí komplexní kamera TrueDepth. Jde však něco, co si skutečně chceme vyzkoušet na vlastní kůži. Podle Applu však vše bude fungovat perfektně – díky strojovému učení se systém bude přizpůsobovat tomu, jak se v čase měníte. Zároveň nepůjde systém prolomit fotkou, jak je tomu u konkurence – půjde totiž o 3D skenování.

20:22

iPhone X - Super Retina a konec tlačítka Home

Od Retiny se dostáváme k 5,8″ Super Retina OLED displeji. Na telefonu skutečně chybí tlačítko Home. Teď již bude stačit swipnout nahoru. Nové gesto bude prostupovat celým operačním systémem, aby nahradilo fyzické či virtuální tlačítko Home.

20:19

One more thing...

Zlatý hřeb celého večera je tu, představuje se iPhone X!

20:17

Ceny a velikosti paměti

Nabídka se zmenšuje na dvě varianty – 64GB a 256GB. iPhone 8 bude začínat na 699 dolarech, iPhone 8 Plus na 799 dolarech. Předobjednávky telefonů začínají 15. září, dostupný pak bude od 22. září. iOS 11 dorazí 19. září.

20:12

Bezdrátové nabíjení

Jak jsme očekávali, nové iPhony se dočkávají bezdrátového nabíjení a dorazí se jak s iPhonem 8, tak iPhonem 8 Plus. Telefony budou využívat nejpoužívanějšího Qi standardu. Někdo se obával, že Apple přijde s vlastním řešením a nebude kompatibilní s dnes dostupnými nabíječkami. To se naštěstí nepotvrdilo.

20:06

Nová kamera

Fotoaparát má řadu nových možností a technologií. Očekávejte článek, kde je všechny rozebereme do detailu. Rozhodně však musíme zmínit, že jsou kamery připravené pro AR.

20:02

Nová dvojice iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Telefony dorazí ve třech barvách – Stříbrná, Space Grey a Zlatá. Menší iPhone bude mít displej s úhlopříčkou 4,7″, větší pak 5,5″. Oba telefony potom budou odolné proti prachu i vodě. Pohánět je bude nový čip jménem A11 Bionic. Phil prozradil, že jde o nejsilnější čip osazený ve smartphonu vůbec.

19:58

iPhone 8

Tim Cook se vrátil na pódium a mluví o tom, jak iPhone ovlivňuje naše životy. Na plátně se ukázaly fotografie starších modelů a seznam revolučních technologií. Teď ale přichází něco zajímavějšího!

Přichází totiž Phil Schiller a představuje dva nové iPhony. Nádhera. Když ale říká „zcela nový design“, tak nám to moc nesedí…

19:55

iPhone

Na řadu přichází to, na co většina z nás čeká nejvíce – iPhone!

19:50

Chvilka na hraní

Některým uživatelům slouží Apple TV i jako herní konzole, je tedy čas na představení her.

19:46

Procesor z iPadu Pro

Aby vše Apple TV bez problému zvládala, získalo zařízení čip A10X – ten samý, který pohání iPad Pro. To znamená dvojnásobné zvýšení výkonu u CPU a čtyřnásobné u GPU.

19:43

4K Apple TV

Ani tato spekulace nelhala, dočkáváme se dalšího z očekávaných produktů – Apple TV s podporou 4K. Na pódiu nyní Eddie Cue mluví nejen o vyšším rozlišení, ale i o podpoře HDR.

19:40

Na nás se zatím nedostane

V plní vlně prodejů, která startuje 15. září, bohužel Česká republika chybí. Třetí generace hodinek nyní vyjde na $399.

19:36

Siri, sportovní aplikace, telefonování.

Dočkáme se i nových aplikací pro lyžování a snowboarding, přijde také WeChat. Když už tu máme mobilní konektivitu, nebude problém pomoci Apple Watch telefonovat. Vše, co k tomu budete potřebovat, jsou hodinky. Na plátně jsme viděli ukázku v přímém přenosu.

19:32

Apple Watch Series 3

Spekulace byly pravdivé, nová generace Apple Watch v sobě bude mít mobilní konektivitu. Jak bylo očekáváno, fungovat bude skrze virtuální SIM kartu. Bude také možné poslouchat přímo z hodinek hudbu skrz Apple Music. Chytré hodinky budou mít nově dvoujádrový procesor.

19:29

Nový systém již za týden

Nový watchOS 4 bude dostupný pro všechny Apple Watch od 19. září.

19:25

Jeff Williams k Apple Watch

Jako další na řadu přichází Jeff Williams, COO Applu. Informuje o budoucnosti chytrých hodinek. Věděli jste, že jsou Apple Watch nejpoužívanějším měřičem tepu? Nový software zvládne lepší analýzu srdečního tepu, více možností cvičení, jako populární High Intensity Training.

19:21

Apple Watch číslem jedna

Apple Watch se díky 50% meziročnímu růstu prodejů stávají nejprodávanějšími hodinkami na světě. Tim Cook rovněž zmínil spokojenost uživatelů a představil video složené z uživatelských reakcí zákazníků.

19:18

Začněme s novými Apple Watch!

Prvním nově představeným produktem je nová generace Apple Watch.

19:15

Prodejny Applu

Další se na pódiu objevuje Angela Ahrendtsová mluvící o Apple Storech.

19:12

Ruku v ruce

Před představením jakýchkoliv novinek se Tim Cook zastavil u tragédie, která v současných dnech Spojené státy postihla. Apple se rozhodl věnovat na pomoc 5 milionů dolarů.

19:04

Tim Cook poprvé na pódiu

Úvodní slovo celé keynote patří Timu Cookovi, který vzpomíná na koho jiného než Steva Jobse. Setkáváme se totiž dnes v divadle, které je pojmenované právě po spoluzakladateli a bývalém CEO Applu.

19:03

Začínáme!

„Vítejte ve Steve Jobs Theater“

Keynote oficiálně odstartovala videem o Steve Jobs Theatre za písničky All you need is love od Beatles. Skutečně mistrovské dílo. Doufejme, že představené novinky snesou stejné označení.

18:00

Hodina do startu

Vítáme vás u našeho přenosu a doufáme, že si spolu s námi celý večer naplno užijete! Už jen šedesát minut zbývá do začátku dlouho očekávané události, kolem níž se poslední měsíce objevovalo obrovské množství spekulací a uniklých informací. Startujeme v 19:00.

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!