imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

4K Apple TV bude mít silný hardware


Konečně přijde to, na co jsme dlouho čekali – silný procesor, dostatečná RAM a podpora 4K. Na to se kromě řady dalších novinek můžeme během zítřejší keynote těšit. Kam Apple vylepšením Apple TV míří?

Letošní rok před keynote ovládla dvě jména: Guilherme Rambo a Steve Troughton-Smith. Rozhodně si je zapamatujme, pokud budou pracovat podobným tempem i v dalších letech, časem možná dosáhnou věhlasu Marka Gurmana či Ming-Chi Kua. Druzí jmenovaní pochopitelně patřili mezi ty zdroje, které se v posledních letech zařadili mezi ty vůbec nejvěrohodnější a od nichž musíme brát jejich zprávy skutečně vážně. Před keynote víme prakticky vše nejen o iPhonu X, ale i o Apple Watch a Apple TV.

Dalším zdrojem, který jsme poslední dny brali jako ten nejdůležitější, je uniklá GM verze iOS 11. Kód nám potvrdil příchod 4K Apple TV, jež by se dle specifikací mohla pomalu měřit i s aktuální generací konzolí. Zařízení dostane 3 GB RAM a procesor z iPadu Pro s označením A10X Fusion. Pro porovnání má současná Apple TV 2 GB RAM a procesor A8, který jsme viděli už u iPhonu 6. Skok tak bude skutečně velký.

Jak víme, Apple TV zpočátku startovala téměř jako nadšenecký projekt, od něhož se neočekávaly velké zisky. Jde však o velice příjemný dodatek k ekosystému Applu. Podle nás sice nejde o nejdůležitější update, kterého jsme se mohli dočkat, je každopádně velké množství uživatelů, kteří Apple TV používají denně a podpora 4K a vyšší výkon jim jistě udělá radost.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!