imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

adobe scan app store

Adobe Scan: nejlepší aplikace na skenování zdarma


Včera byla vydána nová aplikace od Adobe pojmenovaná Adobe Scan. Jak lze odvodit již ze samotného názvu, můžete z ní vytvářet kopie dokumentů, které posléze aplikace převede do uhlazeného PDF.

Adobe zřejmě nemá cenu nikomu představovat. Jde v podstatě o výhradní společnost na trhu kreativních programů: vytváří Photoshop, Illustrator, Premier Pro, Audition a tak dále. Co ale možná nevíte, tak Adobe Systems stojí i za formátem PDF, neboli Portable Document Format. PDF se za 23 let na trhu stalo TÍM formátem pro dokumenty, který můžete poslat každému, všichni ho znají a všichni ho mohou otevřít.

adobe scan app store

Proto vývoj této aplikace přímo od samotného tvůrce nemůže nikoho překvapit. Na podobnou aplikaci jsme se těšili už nějakou dobu. Adobe je v tomto segmentu očividně jedna z nejlepších společností a kvalita produktu je tak samozřejmostí, nehledě na to, že všechny obdobné aplikace jsou vážně otravné. Buď je špatný design, neumí, co bychom od nich očekávali, nebo na každou stránku přidávají vodoznak, kterého se zbavíte jen po zaplacení horentní sumy peněz. Právě z toho důvodu se ještě v roce 2017 používá metoda „prostě to vyfoť“.

Tomu je nyní naštěstí konec, jelikož ve včerejších hodinách byl v App Storu uveden Adobe Scan. Tato aplikace umí přesně to, co by měla, a navíc oplývá jednoduchým a čistým rozhraním. Svou práci vykonává velice přesně, zahrnuje velmi chytré dodatečné funkce a je naprosto zdarma. Používání aplikace nemůže být jednodušší. Po otevření aplikace se vám okamžitě zobrazí minimalistické rozhraní fotoaparátu. Kromě spouště v něm naleznete tlačítko blesku, ikonu pro prohlížení dřívějších fotografií a vypínač pro automatické rozpoznávání.

Přitom to opravdové kouzlo se ukrývá právě v poslední funkci. Nemusíte ani mačkat spoušť a program sám rozpozná dané stránky a naskenuje je. To se může hodit, když se snažíte naskenovat polovinu knihy: v podstatě bude stačit jí prolistovat a aplikace udělá všechno za vás. Po skončení pořizování fotografií je aplikace zpracuje a vloží do rozhraní pro editaci. V něm si můžete pohrát s rohy, otáčet stránkami, měnit jejich pořadí a podobně. Jakmile budete se vším spokojeni, váš PDF soubor bude připraven stisknutím jediného tlačítka.

adobe scan app store

Všechny vaše hotové dokumenty naleznete na jednom místě. A pokud chcete, můžete si je ihned nechat otevřít v programu Adobe Acrobat (pokud ho máte nainstalovaný), sdílet celý soubor nebo jen odkaz na něj, a pokud si všimnete nějaké chyby, můžete se snadno vrátit k editaci a opravit ji. Aplikace dokumenty nahrává na svůj vlastní Adobe Document Cloud a k těm svým se tak dostanete odkudkoliv. Scan navíc podporuje také funkci OCR (optické rozpoznávání znaků), ačkoliv výběr jazyků je omezený. Pokud ale často pracujete s dokumenty v cizích jazycích, může se vám tato funkce hodit.

V krátkosti umí Adobe Scan vše, co byste od něj očekávali. Neváhejte tedy a rozhodně si ho vyzkoušejte, zejména, jak jsme již zmínili, když je na App Storu ke stažení zdarma.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!