imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

fda apple watch

Ani FDA už nezastaví Apple Watch


Tim Cook řekl, že regulace amerického úřadu pro kontrolu potravin a léčiv aplikované u zařízení omezovaly vývoj Apple Watch jako léčebného přístroje. Tomu je ale konec a inovativní léčebná řešení přichází.

Podle některých zdrojů zabudoval Apple již do svých prvních chytrých hodinek, Apple Watch Series 0, tak přesné senzory, že byly schopny provádět biometrickou identifikaci. Tehdy se jednalo identifikaci pomocí žil a sledování okysličení krve. Krátce poté byla představena možnost měřit hladinu cukru v krvi a dokonce schopnost hodinek upozornit nositele na první příznaky infarktu.

Otázkou tedy je, proč všechny tyto funkce v Apple Watch ještě nejsou (kromě měření hladiny cukru v krvi), když to dnešní senzory umožňují?

Protože to nedovolila FDA, proto.

fda apple watch

Abychom byli přesní, FDA by to povolila, kdyby cupertinská společnost prošla dlouhým a přísným testováním. S danými schopnostmi by se v očích FDA jednalo o lékařské zařízení, což znamená nemilosrdné regulace. Je tedy snadné pochopit, proč se technologické společnosti nepouští do něčeho, co by mohlo zabrat roky, protože i 6měsíční zpoždění uvedení produktu na trh by mohlo znamenat značnou nevýhodu. Takový produkt by byl totiž ihned po svém vydání zastaralý.

Naštěstí si to uvědomila i FDA, a jelikož by i ona byla ráda, kdyby si svého zdravotního stavu byla vědoma větší sorta lidí, rozhodla se regulace poupravit. Pomocí nově představeného plánu Digital Health Innovation Plan chce pomoci ve vývoji inovativních technologických možností. V rámci tohoto plánu může být zařízení označeno jako nízko rizikové a takové zařízení by nemuselo před vstupem na trh podstupovat tak zdlouhavou proceduru.

fda apple watch

Rizikových produktů se budou aktuální regulace nadále týkat a u nízko rizikových produktů bude po jejich uvedení na trh monitorována jejich spolehlivost. To nejdůležitější na tom všem ale je, že novinka může ušetřit společnostem jako Apple spoustu času a energie, které by jinak musely do testování obětovat.

Můžeme tak doufat, že se zmíněných funkcí dočkáme již v dalších Apple Watch, které tak budou umět kromě hlídání naší fyzičky také monitorovat naše celkové zdraví.

Zdroj: 9to5mac

Pokud se chcete o Apple Watch dozvědět více, rozhodně čtěte náš portál pravidelně.

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!