imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

clips

Aplikace Clips dostala nové funkce pro iPhone X


Podívejte se, čeho všeho je schopná kamera a procesor iPhonu X, když vzájemně spolupracují.

Před několika měsíci byla vydána nová aplikace Applu na tvorbu videí Clips. Chvíli po vydání iPhonu X přišla aktualizace zaměřená na unikátní schopnosti kamery TrueDepth. Kromě bezpečnostní funkce dovede osm senzorů vytvářet scény jako z Hollywoodu. Přichází 360stupňové animované pozadí!

Kromě aktualizace uživatelského prostředí a filtrů byla razantně zrychlena práce všech senzorů. Pohybující se pozadí sice není žádnou převratnou novinkou, Photo Booth to uměla již před lety. Nicméně projektor markerů a senzory vzdálenosti a intenzity světla se v tomto případě spojily s procesorem A11 Bionic, díky čemuž mohou pozadí od popředí snadno oddělit.

Clips on iPhone X ????

A post shared by Borgátai Patrik (@borgataipatrik) on

Nejlepší je na tom možnost rozšířené reality, která může měnit svět kolem vás v reálném čase. Takový svět (v podstatě se jedná o filtr) zůstane uložen i po přepnutí z přední na zadní kameru. Tento efekt není úchvatný jen kvůli své reálnosti, ale zejména pro jeho naprostou přesnost a zobrazování v reálném čase.

Nyní tak můžete své selfies posunout s rozšířenou realitou do úplně nové dimenze.

Pokud vás ani toto nepřesvědčilo o schopnostech iPhonu X, přečtěte si, co si o této technologii myslí Andy Serkis, Gollum z Pána prstenů.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.