imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

iwork zdarma

Aplikace iWork nyní zdarma pro všechny


Ačkoliv všichni, kteří si od roku 2013 koupili nový iPhone, iPad nebo Mac, obdrželi balíčky aplikací iWork a iLife zdarma, lidé, kteří si svá zařízení koupili před tímto rokem, si za ně museli zaplatit. Od této chvíle ovšem platit nemusí ani oni.

Jedním z argumentů pro Mac byl automaticky přiložený kvalitní software, který dokázal uspokojit veškeré potřeby uživatelů. Častěji skloňovaným balíčkem je pak iWork, který má velice přívětivé uživatelské prostředí a umí v podstatě to stejné jako balíček Office od Microsoftu, jestliže tedy k této společnosti němu nemáte žádné závazky, doporučujeme spíše balíček iWork.

Apple v roce 2013 napadlo, že by mohl k telefonům a počítačům, které samy o sobě stojí 680-1080 dolarů, zdarma přidávat i textový editor (Pages), tabulkový procesor (Numbers) a prezentace (Keynote). K tomu všemu ještě přibalil balíček iLife společně s aplikacemi iMovie a GarageBand.

iwork zdarma

Toto rozhodnutí se ovšem dvěma skupinám uživatelů nemuselo zamlouvat. Zaprvé, nabídka zdarma se netýkala lidí, kteří si nějaký produkt Applu zakoupili před rokem 2013 a za tyto programy tak stále museli zaplatit. Zadruhé, aplikace byly vázány jen na nový hardware, jakmile jste je tedy aktivovali, licence aplikací se automaticky přiřadili k Apple ID, pod kterým došlo k aktivaci zařízení. Pokud jste si tedy koupili použitý produkt Applu, na kterém již byl balíček iWork aktivován pod jiným ID, opět jste museli zaplatit.

A nešlo o nijak titěrné částky: iOS verze Pages, Keynote a Numbers stála každá po 10 dolarech a iMovie a GarageBand po 5 dolarech. Verze pro macOS pak byly ještě dražší, 20 dolarů za každou aplikaci z iWork, 15 dolarů za iMovie a 5 dolarů za GarageBand. To znamená, že pokud jste chtěli mít tyto aplikace na svém iPhonu i MacBooku, museli jste k pořizovací ceně připlatit dalších zhruba 110 dolarů navíc.

iwork zdarma

Nicméně to vše se nyní stává minulostí, jelikož Apple zbavil všechny zmíněné aplikace cenovek. Všichni vlastníci iPhonů, iPodů touch a Maců je mají všechny k dispozici zdarma. Někteří ovšem tvrdí, že to Apple nedělá jen a pouze z dobré vůle. Podle některých zpráv se blíží konec 32bitové éry, což bylo v podstatě potvrzeno, a Apple se tak možná snaží pouze předejít problémům s případy lidí, kteří by si aplikace zakoupili a krátce na to by přišli o veškerou podporu a aktualizace.

Zdroj: 9to5mac

 

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!