imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iwork zdarma

Aplikace iWork nyní zdarma pro všechny


Ačkoliv všichni, kteří si od roku 2013 koupili nový iPhone, iPad nebo Mac, obdrželi balíčky aplikací iWork a iLife zdarma, lidé, kteří si svá zařízení koupili před tímto rokem, si za ně museli zaplatit. Od této chvíle ovšem platit nemusí ani oni.

Jedním z argumentů pro Mac byl automaticky přiložený kvalitní software, který dokázal uspokojit veškeré potřeby uživatelů. Častěji skloňovaným balíčkem je pak iWork, který má velice přívětivé uživatelské prostředí a umí v podstatě to stejné jako balíček Office od Microsoftu, jestliže tedy k této společnosti němu nemáte žádné závazky, doporučujeme spíše balíček iWork.

Apple v roce 2013 napadlo, že by mohl k telefonům a počítačům, které samy o sobě stojí 680-1080 dolarů, zdarma přidávat i textový editor (Pages), tabulkový procesor (Numbers) a prezentace (Keynote). K tomu všemu ještě přibalil balíček iLife společně s aplikacemi iMovie a GarageBand.

iwork zdarma

Toto rozhodnutí se ovšem dvěma skupinám uživatelů nemuselo zamlouvat. Zaprvé, nabídka zdarma se netýkala lidí, kteří si nějaký produkt Applu zakoupili před rokem 2013 a za tyto programy tak stále museli zaplatit. Zadruhé, aplikace byly vázány jen na nový hardware, jakmile jste je tedy aktivovali, licence aplikací se automaticky přiřadili k Apple ID, pod kterým došlo k aktivaci zařízení. Pokud jste si tedy koupili použitý produkt Applu, na kterém již byl balíček iWork aktivován pod jiným ID, opět jste museli zaplatit.

A nešlo o nijak titěrné částky: iOS verze Pages, Keynote a Numbers stála každá po 10 dolarech a iMovie a GarageBand po 5 dolarech. Verze pro macOS pak byly ještě dražší, 20 dolarů za každou aplikaci z iWork, 15 dolarů za iMovie a 5 dolarů za GarageBand. To znamená, že pokud jste chtěli mít tyto aplikace na svém iPhonu i MacBooku, museli jste k pořizovací ceně připlatit dalších zhruba 110 dolarů navíc.

iwork zdarma

Nicméně to vše se nyní stává minulostí, jelikož Apple zbavil všechny zmíněné aplikace cenovek. Všichni vlastníci iPhonů, iPodů touch a Maců je mají všechny k dispozici zdarma. Někteří ovšem tvrdí, že to Apple nedělá jen a pouze z dobré vůle. Podle některých zpráv se blíží konec 32bitové éry, což bylo v podstatě potvrzeno, a Apple se tak možná snaží pouze předejít problémům s případy lidí, kteří by si aplikace zakoupili a krátce na to by přišli o veškerou podporu a aktualizace.

Zdroj: 9to5mac

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!