imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

doporučené aplikace pro statistiky

Aplikace pro statistiku pro všechny aspekty života


Na světě existují dva typy lidí: ti, kteří si svědomitě vyplňují svůj program, zapisují si své měsíční výdaje a všeobecně mají rádi přehled o všem možném. Pak jsou tu tací, kterým se při výše zmíněných věcech ježí chlupy na zádech. V tomto článku bychom rádi pomohli lidem z první kategorie představením dvou užitečných aplikací.

Zbožňujete grafy, seznamy a bilance? Pak je dnešní výběr aplikací právě pro vás! Dnes jsme vybrali dvě aplikace, které se postarají o celou řadu každodenních aspektů dospělého člověka, spaní a pohyb mezi různými místy. Jedinou věcí, kterou zde nenajdete, je jídlo a pití. Na tyto aspekty ještě pořád hledáme vhodné aplikace bez kompromisů. Většina těchto aplikací totiž pracuje na základě zadaných hodnot a ani tehdy nemusí být úplně přesné, proto jsme je do tohoto seznamu nezařadili. Navíc jsme pro vás před pár dny vydali článek s celou řadou fitness aplikací.

Life Cycle

Tato aplikace je obzvláště skvělá při měření, kolik času kde strávíte a co jste během dne dělali. Life Cycle začíná svou práci zhruba 80hodinovým učícím procesem, po kterém vás je schopen zásobovat překvapivě přesnými údaji. Na minutu přesně ví, kdy opustíte svůj domov, kdy dorazíte do práce (neukazujte to svému šéfovi) nebo jak dlouho jste v noci spali. Měření spánku sice nemusí být někdy úplně přesné například z důvodu, kdy se uprostřed noci probudíte a podíváte se na svůj telefon, protože si aplikace můžete myslet, že jste se vzbudili dříve než obvykle, jinak ale funguje bez problémů.

doporučené aplikace pro statistiky life cycle

Ke správnému měření budete muset nejdřív trochu přispět. Ačkoliv aplikace snadno rozezná domov, práci, spánek, chůzi a veřejnou dopravu, rozeznat ostatní vámi navštěvovaná místa budete muset aplikaci nejdříve naučit. Aplikace poté bude navštívená místa a čas v nich strávený zaznamenávat automaticky a vám bude stačit je pouze pojmenovat a určit, co jste zrovna dělali. Poté již aplikace dané místo rozpozná a pracuje naprosto automaticky.

doporučené aplikace pro statistiky life cycle

Výsledná data jsou rozdělena do velkého koláčového grafu a snadno tak vyčtete, kolik času jste strávili například dojížděním. K dispozici jsou týdenní, měsíční a roční souhrny, díky kterým snadno identifikujete vaše návyky a zaměříte (ne)chtěné tendence. Například zjistíte, že jste v aktuálním měsíci méně spali a více pracovali než v tom předešlém a tak je možná načase požádat o vysněné povýšení. Vaše tvrzení budete moci dokonce podpořit nezpochybnitelnými daty.

Dobrá zpráva, Life Cycle je nyní naprosto zdarma, určitě si ji tedy stáhněte.

Sleep Cycle

Pokud někdo z vás tuto aplikaci nezná, pak jde o věc, která monitoruje pomocí gyroskopu a akcelerometru v iPhonu váš spánek. V závislosti na vašich pohybech a délce spánku aplikace zjišťuje, jak kvalitní váš spánek byl. Lze ji taky nastavit, aby vás vzbudila v rozmezí 30 minut, kdy jste nejvíce bdělí, abyste se probudili svěží a odpočatí.

doporučené aplikace pro statistiky sleep cycle

Před spaním si můžete svůj den také poznačit a podle kvality spánku tak zjistíte, zda to osmé kafe ve 22.00 opravdu stálo za to. Telefonní aplikace samozřejmě nemůže být tak přesná, jako profesionální přístroje na analýzu spánku, pro běžného uživatele je ale naprosto dostačující. K datům se lze dostat také přes aplikaci Health.

Premium uživatelé dostanou výsledky ještě o něco přesnější. Mohou totiž sledovat, jak váš spánek ovlivňují denní aktivity nebo počasí. Sledovat mohou i svůj puls nebo aplikaci spárovat s lampičkou Philips Hue nebo si dokonce přikoupit nějaké další nenásilné zvuky budíku.

doporučené aplikace pro statistiky sleep cycle

Aplikace je na App Storu ke stažení zdarma, za prémiové funkce nicméně zaplatíte 30 eur ročně. Zkoušet je můžete ovšem po celý měsíc zdarma.

Koin

Finanční plánování je důležitým aspektem každé domácnosti. Je pro nás důležité vědět, kolik můžeme každý měsíc utratit a kolik si například můžeme každý měsíc odložit na dovolenou, kde můžeme ušetřit a na čem utrácíme nejvíce. To je obzvláště důležité, pokud nevyděláváte miliardy korun. Naši rodiče to dělali na papíře, my máme ale naštěstí možnost využít naše chytré telefony. Jednou z nejlepších aplikací určených právě k tomuto je Koin.

doporučené aplikace pro statistiky koin

Koncept je opravdu jednoduchý: zadáte svůj měsíční výdělek a poté jen přidáváte vaše výdaje, díky čemuž budete mít neustálý přehled o pohybu vašich peněz. Pod záložkou Balance můžete sledovat vaše denní výdaje a aplikace také nabízí srovnání s vaším měsíčním rozpočtem. Můžete si také vytvářet týdenní, měsíční a roční statistiky a nastavit pravidelné příjmy a výdaje, jako nájem, účty nebo plat.

Důležitou součástí aplikace je tlačítko plus uprostřed spodní části, díky kterému můžete rychle přidat, kolik jste v tu chvíli utratili nebo vydělali a také zadané položky třídit do kategorií (například jídlo, zvířata, doprava atp.). Pokud byste chtěli být ještě důkladnější, můžete si dané výdaje označit také upravitelnými cedulkami (např.: #výměnaoleje) a přidat můžete dokonce i fotografie.

doporučené aplikace pro statistiky koin

Pokud nechcete, aby se k vašemu rozpočtu dostali jiní lidé, lze ho zamknout nastavením hesla nebo Touch ID. Díky synchronizaci lze váš rozpočet aktualizovat také online, pokud zrovna nebudete mít po ruce váš telefon. U této aplikace se jen těžko hledají nějaká negativa, protože plní přesně tu funkci, ke které byla stvořena

Peníze můžete v podstatě ušetřit už samotnou instalací aplikace, jelikož si ji můžete stáhnout z App Storu zdarma.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!