imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

aplikace zdarma beans quest

Aplikace týdne zdarma: Bean’s Quest


Dnešní den svatého Patrika je zároveň pátkem, tudíž v rozbalování dárků v podobě aplikací zdarma pokračujeme nadále. Tentokrát vybral Apple retro plošinovku Bean’s Quest.

Od doby, co spatřila světlo světa vůbec první plošinovka, jsme se mohli vžít do role spousty různých charakterů, ale ještě nikdy ne do mexické skákající fazole. V této hře, která je prvním počinem týmu Kumobius vytvořeným ve volném čase a vydaným v roce 2011, se přesně do takového hrdiny vžijeme. Apple o hře píše následující:

Tato barvitá plošinovka nás ihned uchvátila svými svéráznými postavičkami a snadným ovládáním. Ťuknutím udáváte směr skoku a ničíte své nepřátele, sbíráte cennosti a vyhýbáte se pastem v krásném prostředí v retro stylu. S hromadou přidaných úrovní od doby vydání si hru užijete, i pokud jste ji už někdy před tím hráli.

aplikace zdarma beans quest

Jedním z největších problémů plošinovek pro telefony je ovládání. Podstatou tohoto žánru je otestovat vás a vaše reflexy dokonalým časováním a skákáním. A to může být zejména na menších displejích problém. Mnoho lidí se to snažilo vyřešit různými způsoby, například virtuálním joystickem, automatickým běháním ovládané postavy, ovšem pak přišel Bean’s Quest.

aplikace zdarma beans quest

I zde je přítomna automatizace, ale ne tak, jak předpokládáte. Vaše fazole totiž neustále skáče a vy s ní můžete virtuálními tlačítky na levé a pravé straně obrazovky hýbat doleva a doprava. Jde o poměrně unikátní řešení, a pokud se budete chtít dostat do vyššího patra, skočit na nepřítele nebo se vyhnout pasti, budete muset být velice přesní. Zezačátku vám to může připadat trochu otravné, ale rozhodně se na to dá zvyknout.

aplikace zdarma beans quest

Na ovládání budete mít opravdu dostatek času, jelikož Bean’s Quest nabízí 150 výzev v 50 úrovních na 5 různých světech, tudíž vás hra dokáže zabavit na opravdu dlouhou dobu. Grafika je viditelně retro a zvukový doprovod tomu odpovídá: zahrnuje 10 skladeb vytvořených speciálně pro tuto hru. Nicméně hra umožňuje iCloud synchronizaci a můžete tak pokračovat na jiném zařízení, než jste původně začali. Jelikož je hra součástí aplikace týdne zdarma, nezaplatíte za ni původní 3 eura, ale můžete ji mít zcela zdarma – a neobsahuje ani nákupy v aplikaci.

Jako vždy pro vás máme i několik dalších aplikací, které jsou momentálně k dostání zdarma. Se stažením byste ale neměli otálet, protože nemusí být zdarma po celý týden, sleva může skončit během několika hodin.

Angry Birds Star Wars (iPhone / iPad)

aplikace zdarma angry birds star wars

Co udělat s názvem aplikace, ze které chcete vytřískat nějaké peníze, abyste si mohli dovolit jedno (nebo dvě, tři) další Ferrari do vaší garáže? Spojte ho s další obří značkou! Angry Birds Star Wars je takovým typickým příkladem, i když je protentokrát ke stažení zdarma.

Typography Insight (iPhone / iPad)

aplikace zdarma Typography Insight

Pokud vás zajímá typografie, pak tuto aplikace prostě musíte mít. Jde o úžasný nástroj, který vám pomůže se naučit základy typografie a povšimnout si, jak Arial nechutně kopíroval od Helvetica. Písmena si můžete zvětšovat jak je libo a pozorovat tak i ty nejmenší detaily, nebo lze jedním fontem překrýt druhý. Aplikace zahrnuje dokonce i minihru.

File New – Photo Editor

aplikace zdarma File New – Photo Editor

Editory fotografií jsou po hrách na App Storu pravděpodobně druhou nejoblíbenější kategorií. Vybírat si můžete z nepřeberného množství. Dnes například File New – Photo Editor, který můžete mít místo 2 eur zdarma. Neočekávejte ale nic ohromného, nejde o aplikaci, která by otřásla daným odvětvím v základech svými novými technologiemi.

Devious Dungeon

Další retro plošinovka v našem přehledu aplikace týdne zdarma. Nicméně Devious Dungeon přináší do konceptu něco navíc: generování náhodných úrovní a RPG prvky. To znamená, že si svou postavičku můžete vylepšovat, kupovat nové a lepší vybavení atd. V aplikaci naleznete pár nákupů za peníze, jako taková je ale k dostání zdarma místo původních 3 eur.

Leaf – RSS News Reader

aplikace zdarma Leaf – RSS News Reader

Leaf je skvělou RSS čtečkou pro Mac, ačkoliv doporučujeme i Reeder. Přináší čisté prostředí podobné aplikaci Mail a synchronizaci s většinou oblíbených služeb a aplikací. Co dalšího byste potřebovali? Snad jen, že místo 10 eur ji můžete mít zdarma.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!