imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

aplikace zdarma lifeline whiteout

Aplikace týdne zdarma: Lifeline Whiteout


Zima nám má dát o víkendu pořádně zabrat, jakou lepší aplikaci bychom tedy mohli tento týden vyzkoušet, než Lifeline: Whiteout, část úspěšné série Lifeline.

Hra je součástí série Lifeline vyvíjenou týmem 3 Minute Games. První část se již do výběru aplikace týdne zdarma dostala zhruba před rokem. V té jste se dostali do vesmíru (respektive Taylor se dostal do vesmíru, hlavní protagonista, za kterého hrajete), tentokrát se ale podíváte do zamrzlé pustiny. Apple se o hře vyjádřil následovně:

Série Lifeline je inovativní a interaktivní textová adventura, která se díky Whiteoutu stává ještě strašidelnější a mnohem chladnější. Zápletka je v této mrazivé kapitole plná zvratů, a pokud si vaše možnosti pořádně nepromyslíte, může mít vaše volba smrtelné následky. Jde o strhující, akcí nabitý příběh v uhlazeném kabátě.

aplikace zdarma lifeline whiteout
Obrázek: Radovan Zivkovic

Obdržíte nečekanou zprávu a zjistíte, že se s vámi někdo zoufale snaží spojit. Daná osoba uvízla na zamrzlém místě a utrpěla nehodu, po které si nepamatuje ani vlastní jméno. Vojenský mundůr nese jmenovku „V. Adams“, proto je protagonista tohoto příběhu nazýván Adams. Požádá vás o pomoc, protože ho v této nehostinné pustině čeká jistá smrt. Později vyjde najevo, že počasí je to nejmenší, co se ho snaží dostat, a tak začíná dobrodružství, které vás vtáhne a nepustí.

aplikace zdarma lifeline whiteout

Lifeline: Whiteout je textovou adventurou podobnou dalším částem série. S protagonistou komunikujete skrze své vlastní zařízení (iPhone, iPad nebo Apple Watch). Události se odehrávají v reálném čase, což znamená, že někdy musíte na Adamsovu odpověď čekat minuty nebo i hodiny a přesně proto vás příběh do sebe tak snadno vtáhne.

aplikace zdarma lifeline whiteout
Obrázek: Radovan Zivkovic

Vaše zprávy posouvají příběh kupředu, všechny vaše odpovědi tedy ovlivňují průběh. To mimo jiné znamená, že špatnou odpovědí můžete přivést Adamse, na kterém vám začne po chvíli opravdu záležet, k jisté smrti. Hra má několik možných zakončení a můžete ji tak hrát stále dokola, než objevíte úplně všechny. Samozřejmě se hra nemusí líbit úplně každému a pro hraní potřebujete alespoň základní znalost anglického jazyka, rozhodně ale stojí minimálně za vyzkoušení.

Pokud textové hry rádi nemáte, můžete si vybrat z ostatních aplikací, které jsou momentálně zdarma. Se stažením byste ale neměli otálet, protože nemusí být zdarma po celý týden, sleva může skončit během několika hodin.

1979 Revolution

aplikace zdarma 1979 revolution

Jde o unikátní indie hru, ve které se vžijete do fotografa během situace v Íránu v letech 1978 až 1981. Úžasný nápad s vynikajícím provedením, není divu, že hra obdržela ocenění na IndieCade ’16.

NORTH & SOUTH – The Game

aplikace zdarma north and south the game

Prožijte v této strategické hře speciálně pro iPad americkou občanskou válku. Hra zahrnuje několik herních módů a komiksovou grafiku.

Money by Jumsoft

aplikace zdarma money jumsoft

Každý by si měl alespoň jednou v životě vyzkoušet účetnictví, protože se zajisté hodí vědět, kolik za co utrácíme. Aplikace Money nám přesně s tím pomůže. Sice nevypadá tak hezky a není ani tak všestranná, na druhou stranu je ale zdarma. (Pro iPad si musíte stáhnout jinou verzi aplikace, ale ta je také zdarma.)

Feelca Tungsten

aplikace zdarma feelca tugsten

Vývojáři fotografické aplikace Feelca IDEAMP zřejmě razí marketingovou cestu každý týden jedna aplikace zdarma. Tentokrát přišla na řadu aplikace Tungsten, opravdu ale neváhejte, protože sleva obvykle trvá pouze několik hodin.

Serenity

aplikace zdarma serenity

A konečně aplikace také pro Mac! Aplikace imitující zvuky přírody pomáhající při relaxaci a koncentraci jsou na iOS velice oblíbené. Serenity je jednou z takových aplikací, akorát ji můžete mít místo obvyklých 5 eur zdarma.

Cover obrázek: Radovan Zivkovic

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!