imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

aplikace týdne zdarma nightgate

Aplikace týdne zdarma: Nightgate


Máme tu další pátek a s ním i článek o aplikacích pro tento týden zdarma. Jako již několikrát zvolil Apple hlavní aplikací hru. Co může být ale překvapující, Nightgate je stará dobrá hra minimalistická.

Nacházíme se v roce 2398. Poslední „žijící formou“ obývající Zemi po obří a destruktivní válce je pár inteligentních počítačů tvořící virtuální síť – to je Nightgate. Co se ale přesně stalo? Proč je to důležité? Co dalšího by je mohlo ohrožovat? To přesně se ve hře dozvíme. Apple se ke hře vyjádřil následovně:

Ne každý den se setkáme s tak boží hrou jako Nightgate. Zabránit prohře v těchto minimalistických rébusech vyžaduje soustředění, ale díky přesnému ovládání je navigace v každém rohu naprosto bezproblémová. A věřte nám, screenshoty vám nic neřeknou. Abyste ocenili všechen ten stylový minimalismus, musíte to prožít z první ruky. Úrovně s měnící se perspektivou, pulzujícím prostředím a další změny vás budou uchvacovat od začátku až do konce.

aplikace týdne zdarma nightgate

Je pravda, že z obrázků ani z traileru vám nedojde, o čem vlastně Nightgate je, po vyzkoušení samotné hry vám to ale velice brzy dojde. Nedá se to ani pořádně popsat, ale pokusíme se o to. Ovládáte malinkou tečku, která se musí dotknout teček uvnitř kruhu a zároveň se vyhýbat červeným překážkám. Tečku ovládáte povedeným virtuálním joystickem z kteréhokoliv bodu na displeji.

aplikace týdne zdarma nightgate

Možná se nemusí zprvu jevit nijak atraktivně, rozhodně byste ji ale měli vyzkoušet, už jen kvůli tomu, že má hra nádhernou atmosféru. Po ploše se neustále pohybují různě tvarované objekty a celou hru obohacuje 40minutový originální hudební doprovod (dostupný také na iTunes, Apple Music a Bandcamp). Cestu si budete muset proklestit 50 úrovněmi s narůstající obtížností.

aplikace týdne zdarma nightgate

Vývojáři navíc při vytváření hry mysleli na podporu Apple TV, takže lze hrát celou hru snadno také na velké obrazovce se Siri Remote (a také s iCloud synchronizací). Místo původních 4 eur je hra k dostání zdarma a určitě za vyzkoušení stojí, mimo to totiž ve hře nenaleznete ani žádné otravné nákupy.

Do výběru aplikace týdne zdarma jsme opět přidali i několik dalších aplikací, které jsou momentálně zdarma, ačkoliv je tentokrát seznam relativně krátký. Se stažením byste ale neměli otálet, protože nemusí být zdarma po celý týden, sleva může skončit během několika hodin.

HOOK

aplikace zdarma hook

Nezamlouvá se vám minimalistický styl Nightgate? Žádný strach, máme tu pro vás další minimalistickou logickou hru. Ta zachází dokonce tak daleko, že v ní nenajdete žádné sběratelné předměty a dokonce ani menu. Svůj mozek procvičíte u rádoby elektrických obvodů s relaxační hudbou na pozadí.

Dead on Sight

aplikace zdarma Dead on Sight

Nic není lepšího než se postarat o nějaké zombíky. To můžete zařídit teleskopickou tyčí a zároveň zachránit přeživší malého městečka s názvem Resurrection. Jde o relativně novou hru a místo 1 eura je nyní k dostání zdarma.

PDF to Word Converter

aplikace zdarma PDF to Word Converter

Vše zakončíme aplikací pro Mac. Jak naznačuje její jméno, jde o editor PDF dokumentů schopný je převádět na dokumenty Word se zachováním veškerého formátování. Spolupracuje s technologií OCR, tudíž ani zakulacené fonty jí nebudou dělat problémy – teoreticky, protože v praxi na nějaké menší problémy narazit můžete. I tak je ale aplikace nyní ke stažení zdarma místo původní cenovky 15 eur.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!