imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

aplikace zdarma roofbot

Aplikace týdne zdarma: Roofbot


Jsme na konci značně náročného týdne a nikdo se vám nemůže divit, pokud byste chtěli zůstat po celý víkend doma. Čím můžete trávit volný čas? Například logickou hrou zdarma Roofbot.

Apple opět zvolil v rámci své promo akce aplikace týdne zdarma hru. Nejedná se přitom o minimalistickou hru (ačkoliv jde o hru logickou), ale aplikaci s roztomilou grafikou, ve které se vžijeme do obvodů robota.

aplikace zdarma roofbot

Apple hru popsal následovně:

Nosit barevné kostky do patřičných děr? To zní jako práce pro roztomilého robůtka. Nicméně tato okouzlující logická hra není úkolem, ale radostí. Svět hry Roofbot vyzařuje hravým šarmem a jejího suprového soundtracku se nemůžeme nabažit.

aplikace zdarma roofbot

Hlavním cílem hry Roofbot je pomoci robotovi jménem Roofie dostat energetické předměty na jejich místo na kouzelných střechách. Práce robota samozřejmě není tak jednoduchá – proč by vás taky jinak potřeboval? – a povrch střech se neustále mění (například na každou dlaždici můžete stoupnout pouze jednou). Proto je nejdříve lepší promyslet, kam Roofieho pošlete jako první.

aplikace zdarma roofbot

Pohybujete se po čtvercovém poli pod izometrickým pohledem, který vám sice zprvu nemusí sednout, protože se může stát, že netrefíte vámi požadovaný čtverec, brzy si na něj ale zvyknete a navíc jde poslední posun robota vrátit. Roofie sbírá různě velké „balíky“, které musí vhodit do děr o stejné velikosti, aby se mu poté otevřel výtah do další úrovně. Obtížné na této hře je možnost na každý čtverec stoupnout pouze jedinkrát a navíc můžete s nesprávným balíkem do děr spadnout.

aplikace zdarma roofbot

Roofbot zdaleka není tak jednoduchý, jak se může na první pohled zdát. U některých úrovní budete muset vážně o správné cestě přemýšlet, ti netrpěliví mohou nicméně požádat o nápovědu (a ti nejnervóznější si nápovědu mohou dokonce zakoupit). Hudební doprovod je vážně chytlavý a klidný, po čase ale může být poněkud monotónní. Pokud ale máte podobné hry rádi, rozhodně byste si ji měli vyzkoušet, už jen z toho důvodu, že je místo cenovky 3 eur zdarma. A nejedná se ani o žádnou starou věc, protože byla vydána teprve v říjnu minulého roku.

Pokud vám jdou nicméně logické hry již krkem, našli jsme pro vás pár jiných aplikací, které jsou momentálně zdarma. Se stažením byste ale neměli otálet, protože nemusí být zdarma po celý týden, sleva může skončit během několika hodin.

Monogram

aplikace zdarma monogram

S aplikací Monogram si můžete pro své iOS zařízení vytvářet tapety se svým monogramem – kdo by to byl řekl. Na druhou stranu se nemusíte soustředit jen na počáteční písmena vašeho jména a volit můžete mezi různými vzory a texty. Ne až tak inovativní aplikace vás nebude stát původní 1 euro, můžete ji mít totiž zdarma.

Stationery

aplikace zdarma stationery

Pokud vám ještě zbyde po předchozí aplikaci nějaká dávka kreativity, v další aplikaci od Yellow Lab můžete vytvářet celou řadu obrázků (a tapet!). Zajímalo vás někdy, jak skvěle by vypadal nějaký motivační citát se sexy fontem na vaší poslední fotce západu slunce? Stationery je aplikace přesně pro vás!

DiskZilla

aplikace zdarma diskzilla

Dnešek zakončíme aplikací pro Mac. DiskZilla je opravdovým švýcarským nožem: díky ní si můžete vyčistit prostor na svém disku, lovit malware, bezpečně mazat soubory nebo vyhledávat duplicitní obsah a mazat aplikace. Nenechte se ale zmást popisem, místo původních 15 eur ji můžete mít zdarma. Kromě sponzorovaného hodnocení jsme ale více informací nenašli, takže buďte opatrní.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!