imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

aplikace zdarma vintage calendar

Aplikace týdne zdarma: Vantage Calendar


Tento týden konečně značí kalendářní začátek jara, dnes je světový den divoké přírody, a jelikož je pátek, je to také den aplikace týdne zdarma. Tentokrát se dostalo na aplikaci pro produktivitu s názvem Vantage Calendar, nebo jak bychom řekli my, kalendář.

Různých aplikací pro kalendáře je jako zrnek písku na pláži, je tedy těžké – i kdyby jen s tím nejmenším – přijít v této kategorii s něčím unikátním. Přesně o to se museli snažit vývojáři Vantage Calendar, skupina Fortyfour, a částečně se jim to také podařilo. I když se vám nedostane žádných neobyčejných funkcí, design je vskutku unikátní – a z toho je nejunikátnější pohled z perspektivy pod názvem Overview Calendar.

aplikace zdarma vintage calendar

Nadcházející události v něm uvidíte na nekonečně dlouhé trojrozměrné časové ose. Navigovat se lze tažením nahoru a dolů nebo posuvníkem na horní straně, samozřejmě lze také přepnout do klasického zobrazení. Klepnutím na záznam se vám detaily zobrazí ve stylové animaci. Všechny různé animace a vizuální stránka dávají najevo, že se na vzhled aplikace soustředili opravdu nejvíce, nicméně ani o funkčnost se nemusíte obávat.

Samozřejmě lze vytvářet události a aplikace se dokáže synchronizovat s většinou nejoblíbenějších kalendářů, jako například Google Calendar, iCloud, Facebook Eventy nebo Outlook. Události lze barevně odlišit, přidávat k nim poznámky a měnit font (některé ovšem mohou mít problémy s diakritikou). Aplikace zaměřuje na vzhled, nicméně nebudete ochuzeni ani o základní funkce jako připomínky nebo pozvánky. Navíc aplikace zvládá i částečnou predikci textu.

aplikace zdarma vintage calendar

Vybírat si můžete i mezi několika barevnými schématy. Na výběr je jich několik zdarma a nějaké další jsou dostupné za poplatek. Za 2 eura si můžete aktivovat opakující se události. Možná bychom měli také podotknout, že animace se zdají být poněkud nepraktické, na druhou stranu ovšem všechny běží bezchybně při 60fps. Netvrdíme, že vám tato aplikace změní život, nicméně ji stojí za to vyzkoušet, zejména když je nyní k dostání zdarma místo původní cenovky 4 eur.

Pokud nepotřebujete kalendář, ale rádi byste si v tento nádherný pátek dopřáli nějakou tu aplikaci zdarma, pak jich pro vás máme ještě několik. Se stažením byste ale neměli otálet, protože nemusí být zdarma po celý týden, sleva může skončit během několika hodin.

Quell+

aplikace zdarma Quell+

Tato klasická logická hra vašemu mozku zavaří ve více než 80 úrovních. Zezačátku je sice jednoduchá, ale poté si budete přát, abyste ji nikdy neviděli – přesně tak, jak by to u podobných her mělo být. Kromě iPhonu a iPadu ji můžete hrát také na Apple TV a díky iCloud synchronizaci můžete pokračovat tam, kde jste přestali, na kterémkoliv zařízení. Aplikaci můžete mít zdarma místo 2 eur.

Effects Studio

aplikace zdarma Effects Studio

Na svém telefonu máte pouze sto třicet sedm aplikací na fotografování, ale chcete do své sbírky další pro nové filtry a ještě hezčí fotografie? Pak si určitě stáhněte Effects Studio, protože to je místo 2 eur zcela zdarma.

The Amazing Bernard

aplikace zdarma The Amazing Bernard

Vžijte se v této akční, dobrodružné plošinovce do světově známého hrdiny Bernieho O’Taga a v herně různě laděných 30 úrovních se vypořádejte se všemi nepřáteli. Vězte, že Bernard nepřišel k přezdívce „Amazing“ (úžasný) náhodou. Kompletní dobrodružství můžete mít místo 4 eur zdarma.

Weblock

aplikace zdarma Weblock

Poslední dobou začínají být pro iOS dostupné nějaké aplikace blokující určitý obsah, díky kterým si můžete v prohlížečích a aplikacích zablokovat celou řadu šmírujících kódů a reklam. K tomu vám pomůže také Weblock, akorát funguje pouze přes Wi-Fi. Nyní k dostání zdarma místo 2 eur.

Wake N Shake Alarm Clock

aplikace zdarma Wake N Shake Alarm Clock

Na App Storu naleznete hromadu budíků, ovšem Wake N Shake přináší do tohoto žánru úplně novou krev. Tento budík můžete vypnout pouze bezhlavým zatřesením svým telefonem. Aplikace přitom nemá žádné slitování, ani tlačítko pro ztišení. Mezi další vtipné funkce patří sbírání odznaků a bodů. Můžete také navyšovat svou úroveň a každé nové ráno tak může začít s trochou vzrušení.

8-BIT WATERSLIDE

Poměrně ulítlá hra, ve které se budete klouzat po nekonečné vodní skluzavce. Hru vytvořili tea&cheese v klasické 8-bitové grafice. Jestli máte rádi šílené hry, pak si tuto nenechte ujít.

EXIF Cleaner PRO

aplikace zdarma EXIF Cleaner PRO

Náš výběr zakončíme aplikací pro Mac. EXIF Cleaner PRO je naprosto jednoduchý a dělá přesně to, co napovídá jeho název: v mžiku oka vymaže EXIF data z vašich fotografií, to znamená nastavení fotoaparátu, místo, datum a další informace. Zahrnuje Drag & Drop prostředí a dokáže se vypořádat s několika fotografiemi zaráz. K dostání zdarma.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!