imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

aplikace zdarma green riding hood

Aplikace týdne zdarma: Zelená Karkulka


Víkend je před námi a do zaslouženého odpočinku nám zbývá přežít pouze dnešek. 17. února se narodili například Michael Jackson, Michael Bay, Paris Hilton a Ed Sheeran. My máme ale i další důvod k radosti, jelikož přichází aplikace týdne zdarma, interaktivní pohádka Zelená Karkulka.

Apple pravidelně vybírá aplikace vytvořené zejména pro děti – jen si vzpomeňte na hry od Toca Boca nebo Dr. Panda. Zelená Karkulka (neboli v originále Green Riding Hood) v tomto duchu tak nějak pokračuje, ačkoliv se nejedná o čistokrevnou hru – aplikace je na App Storu umístěna v kategorii Knihy – jde spíše o interaktivní dětskou knížku, kde může být čtenář součástí příběhu a v různých minihrách otestovat své dovednosti.

aplikace zdarma green riding hood

Příběh pojednává o malé holčičce, její babičce a roztomilých zvířátkách, a samozřejmě o hladovém vlkovi – není divu, že se název tak podobá velice známé pohádce bratří Grimmů Červená Karkulka. Zde je ale konec daleko hezčí než v původní verzi. Nádherné animace vytvořil Rus Andrey Gordeev, který má na svém kontě ocenění Cannes Lion a ADC Global Awards. Navíc Apple zvolil Green Riding Hood jako jednu z nejlepších aplikací roku 2015.

aplikace zdarma green riding hood

Vypravěčem příběhu, který je mimochodem v anglickém jazyce, je Alister Findley, který je znám především anglicky mluvícím dětem – a to je zároveň tím největším problémem. Green Riding Hood podporuje celkem 11 jazyků: angličtinu, němčinu, italštinu, japonštinu, korejštinu, portugalštinu, ruštinu, zjednodušenou čínštinu, španělštinu, tradiční čínštinu a vietnamštinu. Pokud vaše dítě ani jednomu z těchto jazyků nerozumí, tuto hru si asi tak moc neužije, i když je zaměřena na děti mladší 5 let. Pokud ovšem jednomu z těchto jazyků rozumíte vy, lze tento problém jednoduše eliminovat převyprávěním příběhu. Aplikace je tento týden zdarma místo standardní ceny 3 eur.

Pokud na Zelenou Karkulku chuť jako vlk nemáte, nic se neděje: ačkoliv tento týden je výběr přeci jen trochu omezenější, stále pro vás máme seznam dalších aplikací, které jsou nyní zdarma. Se stažením byste ale neměli otálet, protože nemusí být zdarma po celý týden, sleva může skončit během několika hodin.

Toca Kitchen

aplikace zdarma Toca Kitchen

Když už jsme zmínili Toca Boca, zde je aplikace pro děti, která žádné jazykové znalosti nevyžaduje. Děti se v ní zábavnou cestou naučí aktivity spojené s vařením. Jeden díl k dispozici ke stažení zdarma již byl, nyní si můžeme stáhnout zdarma místo 3 eur první část.

Motorsport Manager

aplikace zdarma Motorsport Manager

Tato hra je považována za nejlepší ve svém žánru pro iOS – proto ji možná Apple dříve zvolil jako aplikaci týdne zdarma. Pokud jste si tehdy závodního manažera nestáhli, můžete tak zdarma učinit nyní, ačkoliv ani původní cena není nijak vysoká.

Nimian Legends: BrightRidge HD

aplikace zdarma Nimian Legends: BrightRidge HD

Tento otevřený svět dal dohromady na vlastní pěst Robert Kabwe, což je samo o sobě úctyhodné, nehledě na to, že jediné, co v této hře můžete dělat, je prozkoumávat svět, který vytvořil. Zajímavý koncept je zdarma místo 2 eur.

EXIF App

EXIF App

Na závěr si představíme aplikaci pro Mac. Snadno lze usuzovat, že aplikace EXIF App slouží k prohlížení EXIF dat. Těmito daty můžete procházet v celé řadě jiných aplikací (včetně nativního průzkumníka), v této ale můžete exportovat celou řadu souborů zaráz a získat z nich statistická data. Aplikace Axela Wolfa je k mání zdarma místo obvyklých 3 eur.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!