imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Aplikaci Facebooku rozšířil Průzkumník příspěvků


Facebook pomalu začal s vydáváním své nové funkce jménem Průzkumník příspěvků pro širokou veřejnost. Jde prakticky o alternativní zeď příspěvků podle sdílení a udělených lajků. Díky novince byste se měli dostat k dosud neprobádaným částem internetu.

Klidně se už mohlo stát, že vás stále stejné příběhy vašich přátel začaly nudit. Dokonce ani stránky, které máte v oblíbených, již nic moc nového nepřinášejí. Buď byste v tuto chvíli měli přestat Facebook a vrátit se až za nějaký čas (což je pochopitelně pro Facebook špatná varianta), nebo se podíváte po novém zdroji informací. Facebook by vás nerad ztrácel, proto si pro všechny uživatele připravil novinku.

Trochu toho PR kolem nové funkce: Cílem Průzkumníku příspěvků je nabídnout uživatelům obsah z různých zdrojů. Na rozdíl od Zdi, kde můžete vidět pouze příspěvky napojené na vaše přátele nebo stránky, které máte mezi oblíbenými, vám Průzkumník příspěvků ukáže fotografie, videa, články a příspěvky ze zdrojů, které dosud nesledujete, ale podle Facebooku byste mohli.

Správa obsahu bude pochopitelně probíhat pomocí speciálních algoritmů. Zobrazený obsah bude upravován podle toho, co jste v minulosti lajkovali nebo sdíleli.

Pomalu vydáváme náš doplňující seznam příspěvků složený z populárních článků, videí a fotek, jenž je automaticky upraven na základě obsahu, který by jednotlivé uživatele mohl zajímat.

Od uživatelů jsme slyšeli, že by rádi měli jednoduchý způsob, jak prozkoumávat relevantní Stránky, s nimiž zatím nejsou spojeni.

Nová funkce je dostupná jak v aplikaci, tak na webových stránkách. V prohlížeči můžete novinku otevřít skrz menu v levé části stránky, konkrétně v kategorii Prozkoumat. V aplikaci stačí kliknout na tlačítko „více“ na pravé straně spodní lišty a sjet trochu níže. Zde naleznete záložku Průzkumník příspěvků, jež má červenou ikonku s raketou.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.