app store změna cen

App Store mění cenovou politiku

#Novinky
2017. 05. 03.

Časy konvenčních a snadno počitatelných cen aplikací začínajících na 0,99 eurech je u konce. Nyní musíme počítat se zavádějícím 1,09 eurem. Apple kompletně předělal ceny aplikací v Evropě.

Pokud jste poslední dobou brouzdali App Storem, možná jste si všimli něčeho divného u cenovek aplikací. A všimli jste si správně: Apple skončil s používáním zaokrouhlených čísel a představil nový systém cenovek. Obvyklé ceny stouply o minimálně 10 %, tudíž to, co stálo 0,99 eur, stojí nyní 1,09 euro, 2 eura se zvedla na 2,29 eura a tak dále.

app store změna cen
Situace na App Storu k dnešnímu dni.

Zvýšení cen tedy není nijak dramatické. Otravnější ale může být samotná změna cenovek. Vývojáři se kvůli tomuto kroku obávají o snížení prodejů. Naštěstí není důvod panikařit, jelikož aplikacím můžete přiřadit alternativní cenovky, díky čemuž se můžete dostat dokonce na ještě levnější cenu.

Apple používá alternativní cenovky v rozvojových zemích, zejména pak v Indii, Indonésii a v Číně delší dobu. Nyní byly představeny i ve velké řadě evropských zemí. Volitelná minimální cena byla stanovena na 0,49 euro, za což bude mnoho vývojářů velice rádo, protože existuje spousta aplikací, které se zdají být za 1 euro příliš drahé, ale zdarma je vydávat nechtějí. Alternativní ceny pak tvoří hodnoty 0.99, 1.99, až do 5,99 eur.

app store změna cen
50 eurocent.

Nic jiného na tom není. Sami si můžete App Store otevřít a na nové ceny se podívat. Pokud chcete vidět oficiální dokumentaci Applu k těmto změnám, stáhněte si změny cen dle ovlivněných zemí.

Zdroj: 9tomac

Přidejte komentář