imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

app store změna cen

App Store mění cenovou politiku


Časy konvenčních a snadno počitatelných cen aplikací začínajících na 0,99 eurech je u konce. Nyní musíme počítat se zavádějícím 1,09 eurem. Apple kompletně předělal ceny aplikací v Evropě.

Pokud jste poslední dobou brouzdali App Storem, možná jste si všimli něčeho divného u cenovek aplikací. A všimli jste si správně: Apple skončil s používáním zaokrouhlených čísel a představil nový systém cenovek. Obvyklé ceny stouply o minimálně 10 %, tudíž to, co stálo 0,99 eur, stojí nyní 1,09 euro, 2 eura se zvedla na 2,29 eura a tak dále.

app store změna cen
Situace na App Storu k dnešnímu dni.

Zvýšení cen tedy není nijak dramatické. Otravnější ale může být samotná změna cenovek. Vývojáři se kvůli tomuto kroku obávají o snížení prodejů. Naštěstí není důvod panikařit, jelikož aplikacím můžete přiřadit alternativní cenovky, díky čemuž se můžete dostat dokonce na ještě levnější cenu.

Apple používá alternativní cenovky v rozvojových zemích, zejména pak v Indii, Indonésii a v Číně delší dobu. Nyní byly představeny i ve velké řadě evropských zemí. Volitelná minimální cena byla stanovena na 0,49 euro, za což bude mnoho vývojářů velice rádo, protože existuje spousta aplikací, které se zdají být za 1 euro příliš drahé, ale zdarma je vydávat nechtějí. Alternativní ceny pak tvoří hodnoty 0.99, 1.99, až do 5,99 eur.

app store změna cen
50 eurocent.

Nic jiného na tom není. Sami si můžete App Store otevřít a na nové ceny se podívat. Pokud chcete vidět oficiální dokumentaci Applu k těmto změnám, stáhněte si změny cen dle ovlivněných zemí.

Zdroj: 9tomac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!