imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

App Store na pár dní hibernuje


Pakliže máte v plánu vydat novou kolekci nálepek pro iMessage nebo chcete vypustit úžasnou aplikaci se skvělým nápadem, počítejte s tím, že schvalovací proces se přes Vánoce prodlouží o pár dní.

Tým, který má na starosti schvalování aplikací, to má v Applu složité. Dokážete si jistě představit, kolik aplikací se denně pokouší na App Store, který má teď v nabídce milion kousků, dostat. Přesto se mu daří velice dobrá práce. S velkou pečlivostí jednotlivé aplikace zhodnotí, projdou zdrojový kód, zda v sobě neobsahuje něco škodlivého, a filtruje příchozí žádosti. Před nedávnem například ze Storu vyřadil několik aplikací, jež nebyly dlouhou dobu aktualizovány nebo neběžely správně podle nových pravidel.

01_app_store_hybernation

Jistě si tak, stejně jako většina z nás, zaslouží přes Vánoce trochu klidu. Nicméně Apple nebude tak vstřícný jako poslední roky. Svým zaměstnancům totiž dává pouhé čtyři dny vánočního volna – dříve to bylo o tři dny více. Apple nechce, aby se jeho kolegové flákali a vydal k tomu oficiální prohlášení:

Nejnáročnější část roku pro App Store je téměř tady. Zajistěte, aby aplikace byly aktualizované a připravené na vánoční sezonu. Nové aplikace a aktualizace nebudou v průběhu od 23. do 27. prosince akceptovány, všechna nová vydání by tak měla být zaslána, schválena a naplánována v předstihu. Ostatní funkce iTunes Connect a vývojářských účtů budou dostupné i nadále.

Co to znamená pro nás, uživatele? Prakticky nic. Vše zůstane při starém, jen prostě ve zmíněném období neuvidíme žádné nové aplikace nebo updaty. Což během období svátků rozhodně nebude tak bolestivé, navíc pokud pod stromečkem nalezneme nový iPhone. Vývojáři o období odstávky dostanou speciální mail, ale hlavní zprávou zůstává, že pokud máte nápad na skvělou vánoční aplikaci, chtělo by to stihnout vydat před 23. prosincem.

02_app_store_hybernation

Povídání o období klidu v App Storu nás donutilo uvažovat o tom, jak vlastně App Review tým funguje a koho tam můžeme nalézt. Bývalý zaměstnanec týmu nám vyvrátil všechny stereotypy, které kolem tohoto týmu na internetu kolují. Obyčejně se mluvilo o tom, že Apple na tuto mnohdy nezáživnou práci najímá indické vývojáře, kteří dostávají méně než minimální mzdu a nemluví moc dobře anglicky. Skutečnost je však jinde:

Jde o klasický tým v budově Applu, a stejně jako všechny další týmy, i zde je velká poptávka po dalších dobrých zaměstnancích. Apple by si nepokoušel kazit kvalitu svých týmů nějakým nekvalifikovaným doplňováním. Můžu zaručit, že jde o mnohem menší tým, než si myslíte.

03_app_store_hybernation

Většinu svého dne tráví tím, že vyhazují aplikace, které nestojí vůbec za nic. A jak možná tušíte, jde mnohdy o aplikace spojené s pornem. Apple má ohledně pornografického obsahu jasná pravidla, která vycházejí z vnitřního přesvědčení. Díky politice nulové tolerance pak ale vše probíhá mnohem svižněji.

Filtrování obsahu, který by se neměl dostat k uživatelům, je vážnou problematikou. Někdo tam sedí a filtruje všechny ty č*ráky. Nemůžete ani jednu aplikaci nechat projít, v rámci bezpečnosti je musíte dávat pryč. Jsou dokonce dny, kdy se lidi v týmu nezabývají vůbec ničím jiným než právě jimi. Apple proto odmítá dělat ze svých týmů farmy špatně vzdělaných testerů. Trvá na tom, aby zde byli chytří, vzdělaní a dobře trénovaní lidé, kteří dělají svou práci. To znamená, že na těchto pozicích sedí skuteční zaměstnanci Applu a prohrabují se těmi hromadami č*ráků.

To vážně nemusí být nic moc extra. Když si pročítáme těmito řádky, musíme uznat, že si na Vánoce také zaslouží pár dní oddechu…

Zdroje: MacStories and Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!