imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

apple appocalypse

Apple APPokalypsa


Letošní WWDC zahrnovalo vtipné a zároveň trochu strašidelné uvítací video. Pokud jste ho ještě neviděli, podívejte se, jak by se svět bez Applu zhroutil.

Apple měl vyhrazený na svůj krátký klip zřejmě větší rozpočet než Hvězdné Války: Nová naděje – no, možná ne, ale na svém uměleckém díle s názvem APPocalypse si dal opravdu záležet a vyobrazuje v něm, jak by vypadal svět bez Apple aplikací.

Zápletka je jednoduchá. Máme tu chlápka, který byl kvůli stěhování Apple Parku dočasně umístěn do serverovny App Storu. Následně pak odpojí od elektřiny všechny servery Applu a po celém světě začnou z iPhonů a iPadů mizet všechny aplikace. Na celé planetě nastane chaos a černý trh zaplní fyzické aplikace.

Video jako takové je vážně skvělé a plné vtipných momentů. Na začátku zažehne mladý zaměstnanec Applu používající klasický iPod řetězovou reakci. Na jejím konci si mladý pár vyměňuje obličej podobně jako ve Snapchatu, někdo hraje Candy Crush s kladivem a sladkostmi a dokonce spatříme i divadelní představení Tinderu a ženu rozdávající své selfies.

Poselství videa může někomu připadat až moc ironické a můžeme ho chápat tak, že lidé jsou na svých telefonech a aplikacích až moc závislí. Bez Applu by nastal konec všeho, protože už nejsme schopni sníst ani kousek pizzy, aniž bychom to vyfotili na Instagram. Z pohledu vývojářů v tomto videu samozřejmě nemusíme hledat nějakou větší hloubku; můžeme se zasmát lidem vyměňujícím si obličeje a všem ostatním a zaposlouchat se do písně All Right od Chritophera Crosse. #pizzaemoji

Pokud jste neviděli uvítací videa předchozích WWDC, můžete se na ně podívat přímo zde. (V roce 2016 žádné nebylo, jelikož probíhal památeční den obětí teroristického útoku v Orlandu na Floridě.)

2015

2014

2013

2012

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!