imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Apple by mohl pracovat na zajímavých variantách klávesnic


Nedávno se na světlo světa dostaly tři nové patenty, jež pracují s různými koncepty klávesnic nadcházejících MacBooků.

Zatímco konkurence již nabízí notebooky s dotykovou obrazovkou, Apple mnohokrát prohlásil, že jde o špatný přístup. Nicméně pak v roce 2016 představil Touch Bar, jenž byl přijat s rozporuplnou odezvou.

U nás v redakci jsme si po dlouhém testování mohli říci, že i když nejde o zachránce všech problémů, jde o velice užitečnou novinku. Apple ale asi cítí, že Touch Bar všespásnou technologií není a že asi nepůjde o nástupce současných klávesnic.

Nedávno se ohledně řešení této otázky objevily tři nové patenty – jak zajistit pohodlnost psaní současných klávesnic a spojit je s multifunkcionalitou? Některý z přístupů počítá s tím, že na dosavadní podobu klávesnic zapomeneme, jiný pak k současnému řešení přidává další možnosti.

Všechny verze patentů řeší problematiku vstupního zařízení, kdy Apple neudělá své obrazovky dotykové. Povrch by mohl být průhledná plastiková či skleněná plocha s dotykovými senzory.

Zobrazovací část obsahující displej: základová část otočně spojená se zobrazovací částí a obsahující vrchní skleněný kryt určující: vnější povrchy; a klávesnici otevírající se skrz skleněný kryt k vnitřnímu povrchu; a klávesnici umístěnou alespoň částečně uvnitř klávesového otvoru a zahrnující: substrát; klíč konfigurován k pohybu relativnímu k substrátu; a látka pokrývající nad klávesou a definující uživatelské rozhraní povrchu klávesy.

Základnová část flexibilně spojená se zobrazovací částí a zahrnující: klávesnici obsahující klíče a mající ohebnou plochu překrývající mezeru mezi sousedními klávesami; a souvislý skleněný rám rozprostírající se kolem obvodu klávesnice a definující: první vstupní oblast citlivou na dotyk sousedící se druhou stranou klávesnice; a systém citlivý na dotyky konfigurovaný k určení umístění dotykových vstupů aplikovaných do prvního a druhého dotykového regionu.

Všechny zmíněné varianty mají být odolné proti prachu. Apple totiž po problémech klávesnice Butterfly musel pořádně přemýšlet, jak zamezit zasekávajícím se klávesám. Později problém vyřešili a opravili všechny klávesnice, kterých se problém týkal.

Přestože musíme opět dodat, že patenty mohou být jen nápady, žádný z nich zatím nebyl potvrzen pro implementaci. Jedna věc je ale jistá, revoluce spuštěná Touch Barem se dostala do nové fáze. Všechny další aspekty pak definují zvyky uživatelů.

Zdroj: iDownloadblog

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.