imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple testuje 5g technologii

Apple chce testovat bezdrátovou technologii 5G


Většina zemí je více než ráda za pomalé pokrývání signálem 4G, ne ovšem Apple a pár dalších poskytovatelů služeb. Obeznámení se s 5G může společnosti pomoci kromě skoku na trhu s telefony otevřít také vrátka do vesmíru.

Business Insider se dostal k dokumentům, které obsahovaly informace o žádosti Applu k Federální komunikační komisi (FCC) o povolení experimentálního používání milimetrové vlnové délky, tedy v podstatě 5G.

Apple Inc. chce vyhodnotit výkon spojení v prostředí přímého a několikanásobného přístupu mezi hlavním vysílačem a přijímači operujícími v tomto spektru. Tato vyhodnocení poskytnou inženýrům potřebná data k provozování zařízení na bezdrátových nosičích budoucích 5G sítí.

– píše Apple v žádosti.

apple testuje 5g technologii

Pokud jim bude povolení uděleno, mohl by Apple provádět experimenty na dvou místech, v Cupertinu a Milpitas, které by neprobíhaly déle než 12 měsíců. K tomu bude samozřejmě zapotřebí vyhovující vybavení: v dokumentu se uvádí, že takové vybavení dodají společnosti Rohde & Schwarz, A.H. Systems a Analog Devices. Apple by měl používat frekvence o délce zejména 28 a 39GHz, které byly uznány jako sítě 5G 14. července 2016.

Ze všeho nejdřív se nabízí, že tyto experimenty mají sloužit pro vytvoření technologie pro budoucí telekomunikační zařízení Applu, tedy iPhone, iPad nebo dokonce Apple Watch. Kdyby se jim to podařilo daleko dříve než ostatním společnostem, mohli by tím získat značnou výhodu. Nicméně jak Business Insider zdůrazňuje, 28GHz frekvence se všeobecně používá ke spojení mezi Zemí a vesmírem. Poznámka: Apple nedávno sestavil tým z bývalých zaměstnanců Googlu zabývajících se satelity.

apple testuje 5g technologii

Z jakého důvodu bude bezdrátová síť 5. generace dobrá? Standard 5G bude muset podle Next Generation Mobile Networks Alliance splňovat tato kritéria:

  • Rychlost dat v desítkách megabitů za sekundu pro desítky tisíc uživatelů.
  • Rychlost dat 100 megabitů za sekundu pro metropolitní oblasti.
  • 1 Gb za sekundu současně pro několik pracovníků na stejném podlaží.
  • Několik stovek tisíc současných spojení pro bezdrátové senzory.
  • Významné navýšení spektrální efektivity oproti 4G.
  • Vylepšené pokrytí.
  • Vylepšení efektivity signalizace.
  • Výrazné snížení odezvy oproti LTE.

Zdroj: Macrumors, Wiki

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!