imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Apple na ČR nezapomíná, do Map dorazila nové funkce


Nedokážeme úplně popsat, proč jsme u Applu v případě řady funkcí až ve spodní části seznamu, zatímco u Apple Map je naše země pravidelně mezi prvními.

Ani netušíme, jaké stereotypy v Applu kolem České republiky mohou kolovat, žádný z nich asi nemá nic společného s technologiemi. Když se ale bavíme o funkcích, hrdě můžeme říct, že cokoliv týkající se veřejné dopravy dostáváme v první vlně.

Jsme rádi, že trend kolem Apple Map pokračuje a dostává se k nám další nová funkce:

Navádění v pruzích

Jde o jednu z funkcí představených s iOS 11, patří mezi ně třeba i informace o omezení rychlosti, navigace v interiérech a podobně. Jak asi tušíte, hlavní výhodou funkce je, že vás aplikace informuje o přejíždění v pruzích před tím, než budete sjíždět z dálnice či zatáčet na složitější křižovatce.

Pochopitelně nejde o nijak přelomovou věc, Google tohle u svých map umí snad už sto let, ale jde rozhodně o příjemnou věc pro uživatele upřednostňující nativní aplikaci od Applu.

Dalším důvodem, proč by lidé mohli dát mapám od Applu šanci, je opravení počátečních chyb. Vše již bylo vyřešeno a nyní jde o spolehlivou a skvěle optimalizovanou aplikaci.

Navádění v pruzích je dostupné v 19 zemích po celém světě, nejnovější update funkci přinesl i do Finska, Maďarska, Irska a Polska.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.