imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

RFPCB

Apple dělá, co může, aby stihl iPhone 8 včas


Cupertino nejspíše zachvátila panika. Podle zpráv nakoupil Apple vybavení za desítky milionů dolarů, aby plánované vydání iPhonu 8 v září stihl.

V posledních týdnech se mluví o problémech Applu s výrobou iPhonu 8. Podle některých zpráv Apple ještě nerozhodl o všech technologických postupech, na druhou stranu někdo zase tvrdí, že dodavatelé nejsou schopni držet krok se zvyšující se poptávkou.

Apple nerad riskuje. Podle Korea Herald nakoupil vybavení za desítky milionů dolarů na výrobu iPhonu 8. Zajímavé je, že vybavení nebude používat sám Apple, ale pronajme ho svým dodavatelům, což by jim mělo pomoci dodat potřebné součástky včas.

RFPCB

Přesněji se jedná o přístroje vyrábějící RFPCB – Rigid Flexible Printed Circuit Board. Tyto plošné spoje se v chytrých telefonech používají velmi často (například pro spojení displeje s fotoaparátem). Tvrdé a ohebné plošné spoje jsou obtížnější na výrobu než pouze ty tvrdé, nebo ohebné. Pomoc Applu se tedy dodavatelům zajisté hodí.

Nákup vybavení byl nezbytný z toho důvodu, že jeden ze tří dodavatelů nezvládal danou zátěž a rozhodl se od smlouvy s Applem ustoupit.

Přesný důvod rozvázání spolupráce tchajwanského dodavatele s Applem nebyl zveřejněn. Podle některých zdrojů se ale společnosti nepozdávala obtížná výroba a striktní požadavky na kvalitu společně s nízkou ziskovostí.

apple RFPCB

Ztráta jednoho ze tří hlavních dodavatelů nevěstila pro Apple nic dobrého. Není tedy divu, že byl donucen přiložit ruku k dílu a dvěma zbývajícím pomoci s vybavením. Těmito dvěma společnostmi jsou korejské Interflex a Youngpoong Electronics.

Pevně věříme, že tento tah pomůže Applu dodat zákazníkům přesně to, co potřebují.

Zdroj: Macrumors

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!