imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple DEP – Nasazení iPadů nemůže být jednodušší


Apple program nasazení DEP, který automaticky přiřadí libovolné množství iPadů, iPhonů nebo Maců k serveru pro vzdálenou správu (MDM), je konečně dostupný také u nás. Jak přesně to funguje?  

2

Sériové číslo přístroje je spárované s MDM serverem ještě dříve, než se vybalí z krabice. To znamená, že si můžete přednastavit veškeré profily, restrikce, aplikace a nastavení předem. Jakmile uživatel projde prvotní nastavení a aktivuje zařízení přes internet, načtou se do něj automaticky veškerá vaše požadovaná nastavení.

Tímto způsobem se dají nastavit stovky přístrojů, aniž by technik musel zařízení fyzicky připojit a nastavit pro připojení k MDM. Mezi další výhody patří fakt, že u přístroje zařazeného v programu DEP se dá nastavit profil pro připojení k MDM jako nesmazatelný, takže se uživatel nebo žák nemůže odpojit od serveru.

Snímek obrazovky 2017-04-12 v 14.25.512

Pro využití Apple DEP programu je potřeba splnit několik podmínek. Musíte nakoupit zařízení od dodavatele, který má DEP Reseller ID. Dalším krokem je registrace na https://deploy.apple.com/, kde vyplníte základní informace o vaší firmě a D-U-N-S číslo podobně jako u VPP programu. Po zaregistrování obdržíte zákaznické číslo, které sdělíte svému dodavateli a ten pro vás vloží zařízení do DEP programu. Ve vašem portálu DEP propojíte zařízení s MDM serverem.

Snímek obrazovky 2017-04-12 v 14.25.51

Do programu DEP lze přiřadit produkty pořízené po 1. březnu 2011. Každý prodejce může do programu přidat jen ta zařízení, která prodal. Pokud máte nakoupené iPady nebo Macy, které do programu nelze zařadit, musíte řešit konfiguraci manuálně nebo přes Apple Configurator 2.

DEP služba je určena pro velké společnosti, kde příprava iPadů zabere mnoho času, ale uplatnění si najde i v menších firmách a školách, kde není mnoho IT administrátorů a času nastavovat iPady.

Pokud Vás tento program od Applu zaujal. Neváhejte nás kontaktovat. Pomůžeme Vám od nákupu až po nasazení.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!