imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple Design Awards 2017: vítězové


Obvyklá keynote nebyla jednou věcí, co se první den WWDC odehrálo. Byly rovněž vyhlášeny ceny Apple Design Awards, jež se udělují za inovativní a krásně vypadající aplikace zvolené Applem. Zde jsou vítězové za letošního ročníku.

Blackbox

Jde o nezáludnější logickou hru, jakou si dovedete představit. Základní motto „Think outside of the box“ zde platí dvojnásobně. Aplikace před vás postaví řadu různých puzzlů, které musíte vyřešit bez jediného dotyku obrazovky. Hra je neuvěřitelně kreativní a frustrující najednou. Před sebou vidíte jen hromadu drobných čtverců (lampy), které musíte rozsvítit. Způsob provedení je tím zajímavým. Budete třepat, otáček, rotovat a prosit svůj telefon, aby něco udělal. Jde o vskutku chytrou, zároveň však nádhernou hru. Uživatelé se pohybují v minimalistickém, čistém, ale sofistikovaném uživatelském prostředí. Navíc je vše zdarma.

01_apple_design_awards_winners

Splitter Critters

Zde máme arkádovou puzzle hru, kterou pro nás připravil dvoučlenný kanadský tým. Jde o roztomilou záležitost pro všechny generace. Všechno od kreativního designu v podobě natrhaného papíru, přes záludné mechanismy, až po unikátní zvukové efekty se snaží, aby si aplikaci užil hráč každého věku a získal nezapomenutelný zážitek.

02_apple_design_awards_winners

Mushroom 11

Mushroom 11 je aplikace založená na Unity enginu s krásným enginem a dynamickým, někdy až zvláštním systémem. Hra se postará, abyste získali intenzivní zážitek, který můžete ze spojení strategie, puzzlu a akce získat. Vaším cílem bude, abyste se dostali skrze ručně malované měsíční prostory s neustále se učící a zlepšující se mimozemskou formou života. Pochopitelně čekejte, že s každou další minutou se budou překážky před vaším cílem ztěžovat.

03_apple_design_awards_winners

Old Man’s Journey

Hra od rakouského studia není o ničem menším než o myšlenkách o životě, ztrátě a naději. Během hraní provázíte starce velice emotivním příběhem a nádherným živým prostředím. Grafické provedení je jednoduše dechberoucí a rychle poznáte, kolik času a práce do této stránky vývojáři investovali. Pro nejlepší zážitek doporučujeme hrát na iPadu.

04_apple_design_awards_winners

Severed

V této hře se vám do rukou dostane jednoruký bojovník Sasha, kterého musíte dostat zpátky ke své rodině. Adventura vás provede světem plným živých barev a psychedelické atmosféry. Aplikaci vytvořilo torontské studio, jehož předchozí tituly byly již několikrát oceněny. Mimo aktuálního ocenění si Severed minulý rok vysloužilo ocenění iPad Game of the Year. Na oslavu se vývojáři rozhodli nabídnout hráčům 50% slevu.

05_apple_design_awards_winners

Lake

Ve stručnosti jde o skutečně kvalitní aplikaci na vybarvování obrázků, jejímž hlavním cílem je odstranění stresu. Možnost příjemně stráveného času zde najde každá generace. Krásné barvy, ohromující obrázky – nic více pro výhru nepotřebujete. A navíc je zdarma.

06_apple_design_awards_winners

Bear

V tomto případě jde o aplikaci pro tvorbu poznámek. Umí všechno potřebné, ale nejlepší věcí je zde jednoduchost. Žádné editační lišty nebo další zbytečnosti, jen základ. Nicméně zde stále můžete snadno formátovat text nebo sdílet výsledky. Co jiného by pak mělo o kvalitě naznačit tolik, jako výhra v kategorii iPhone App of the Year za rok 2016? Italský tým na iOS a macOS nabízí svůj výtvor zcela zdarma.

07_apple_design_awards_winners

Kitchen Stories

Co se stane, když se dvě ženy v domácnosti rozhodnout vytvořit aplikaci? Vítěz prestižního ocenění za krásnou aplikaci plnou receptů, jež se snaží přivést lidi k vaření vynikajících jídel pěkně doma v kuchyni. Hromada fotek, videí a popisků čeká na uživatele, kteří po skvělé aplikaci sáhnou – je navíc dostupná s podporou Apple TV a Apple Watch.

08_apple_design_awards_winners

Things 3

I kdyby aplikace žádnou cenu nezískala, mezi uživateli jde o skutečně oblíbenou záležitost pro správu úkolů. Tentokrát tu máme kompletně předělanou třetí generaci, jež vedle čistšího prostředí nabízí i řadu zajímavých funkcí. Jedinou negativní stránkou je cena, na oplátku však dostanete aplikaci té nejvyšší kvality. Dokonce i Apple o ní tvrdí, že jde o ztělesnění dokonalého to-do listu.

09_apple_design_awards_winners

Elk

Vlci z Wall Street, zpozorněte! Máme pro vás inovativní aplikaci pro přepočet kurzů, která si také odnáší titul Design Award. Elk má v databázi přes 150 měn a vypadá skutečně sofistikovaně. Navíc má i aplikaci pro Apple Watch. Jestliže tedy něco podobného potřebujete, Elk je jasnou volbou – teď je ke všemu zdarma.

10_apple_design_awards_winners

Enlight

Je někdo, kdo by Enlight neznal? Jde o nejoblíbenější editor fotografií: neexistuje funkce, kterou byste v aplikaci nenašli, nyní má navíc i řadu možností, které dřív patřily jen k výsadám desktopového softwaru.

11_apple_design_awards_winners

AirMail 3

Abychom vše pěkně potrhli, máme tu emailového klienta. Jasně, na App Storu je jich už nyní hromada, ale Apple si o této myslí, že je mnohem lepší než zbytek konkurence hned ve třech kategoriích – design, interaktivní chytré funkce a rychlost. Proti tomu se nedá nic namítnout, sami ji můžete vyzkoušet. Navíc je dostupná jak pro iOS, tak pro Mac.

12_apple_design_awards_winners

Letošní WWDC má kromě Design Awards řadu dalších překvapení. Více si o nich můžete přečíst na této stránce.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!