imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

apple vytváří rezervu pro americké společnosti

Apple investuje 200 milionů dolarů do společnosti vyrábějící Gorilla Glass


Cupertinská společnost oznámila, že pomůže společnosti Corning 200 miliony dolary z 1 miliardy, kterou má vyhrazenou pro americké firmy. Jako první tedy výrazně pocítí politiku Donalda Trumpa a slib Applu vyrábět v USA.

Od zvolení aktuálního prezidenta Spojených států z loňského roku se mluví o jeho politice a jejím dopadu na celý svět. Během své kampaně se nemilosrdně vyjádřil na adresu technologických společností a speciálně pak k té vůbec nejhodnotnější, k Applu. Mnoho lidí se obávalo, jak to s Applem bude, kdyby na politické sliby 45. prezidenta Spojených států opravdu došlo. Momentálně jsou obě strany zřejmě v klidu: Foxconn, výhradní továrna na montáž iPhonů, sídlí nadále v Číně a finančním rezervám žádné nebezpečí nehrozí.

apple vytváří rezervu pro americké společnosti

Následkem toho Tim Cook na začátku května oznámil, že společnost vyhradí jednu miliardu dolarů z dostupných 256 na podporu americké výroby. Apple plánuje rozdělit tyto peníze mezi své dodavatele a doufá, že tím pomůže v růstu pracovní síly kolem Cupertina. Samozřejmě to nedělá jen z dobré vůle, Apple si zejména nechce poškodit vztah s aktuální vládou, protože by mohl přijít o hromadu peněz, kdyby došlo na změnu daňových regulací. Kvůli tomu má za sebou Tim Cook pravděpodobně spoustu probdělých nocí a tak je štědřejší než obvykle.

Corning je skvělý příklad dodavatele, který neustále inovuje a zároveň jde o jednoho z dlouhodobých dodavatelů Applu. Toto partnerství začalo před 10 lety s příchodem prvního iPhonu a každý zákazník, který si dnes koupí kdekoliv na světě iPhone nebo iPad, se bude dotýkat skla, které bylo vyrobeno v Americe. Na naši spolupráci jsme nesmírně hrdí a do Corningu, který má za sebou bohatý odkaz inovativních výrobních procesů, nadále investujeme.

apple vytváří rezervu pro americké společnosti

Apple v prohlášení také dodal, že je odhodlán podporovat společnosti se sídlem v USA a vytvářet inovativní výrobu a vysoce kvalifikovanou pracovní sílu. Tento postoj by mohl pomoci vytvořit základ pro technologicky ovládanou výrobu v USA. 10letá spolupráce Applu a Corningu umožnila vznik zaměstnání pro 1 000 vysoce kvalifikovaných pracovníků na polích vývoje a výzkumu, výroby i obchodu.

Počet lidí, který je s Applem nějakým způsobem spojený a pracuje pro něj ve Spojených státech, se pohybuje okolo 2 milionů. To se může zdát jako zdánlivě vysoké číslo, když do něj ale započítáte prodejce v Apple Storech, pracovníky skladů nebo lidi vyvěšující billboardy, zjistíte, že se o nijak vysoké číslo nejedná. Nehledě na tisíce různých oblastí, které musí všechny pracovat bez problémů, aby mohla tak obrovská společnost fungovat: i ta nejmenší skupina lidí pracujících v Applu, nebo například v Corningu a vyrábějící Gorilla Glass, můžete mít na chod společnosti obrovský vliv.

apple vytváří rezervu pro americké společnosti

Dlouhodobý vztah Corningu s Applem nevedl jen k výrazným inovacím skla, díky kterým mají uživatelé celou řadu nových možností, ale vytvořil také téměř 1 000 pracovních míst v USA a dovolil nám neustále růst a rozšiřovat se. Díky této investici bude moci zůstat náš závod v Harrodsburg světovým centrem dokonalosti technologie skla.

– Wendell P. Weeks, předseda, CEO a prezident Corningu.

Tim Cook se v rozhovoru pro CNBC o vytvoření rezervy vyjádřil, že by mohla vytvořit nové pozice, které by mohly vytvořit další nové pozice a tak dále a tak dále – jaký lepší příklad byste chtěli, než samotný Apple. Stačí si uvědomit, jak po spuštění App Storu vzrostla poptávka po softwarových vývojářích a designérech a startupy hledají neustále nové lidi na komunikace, finance a prodej. To neprospělo jen americké ekonomice, ale také několika dalším zemím. Z tohoto cyklu těží několik skvělých společností po celém světě.

apple vytváří rezervu pro americké společnosti

I když Tim Cook a Donald Trump nebudou ti nejlepší přátelé, rozhodnutí je to i tak rozumné. Můžeme tvrdit, že Apple udělal další skvělou investici, po které mohou následovat další, které mohou pomoci vývoji na poli informačních technologií i v dalších oblastech života. Momentálně nevíme, jaké společnosti chce Apple z této rezervy podporovat, rozhodně ale nemusí chodit daleko, jelikož několik úžasných společností čeká hned za rohem.

Zdroj: Apple a The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!