imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple je dle Fortune nejobdivovanější firmou


Společnost z Cupertina tento rok vyhrála i cenu za nejobdivovanější značku, což se jí podařilo již podesáté. Samsung naopak vypadnul z TOP 50, na druhé příčce se usadil Amazon.

Fortune má v sestavování tohoto žebříčku již velkou zkušenost, pořadí firem bylo tedy určeno na základě vypilovaného systému. Nejdříve se do databáze vložilo tisíc největších amerických a pět set největších mezinárodních firem. Následně se seznam snížil na 680 členů podle velikosti ročních příjmů. Následně se Fortune zeptal 3800 CEO, ředitelů a analytiků na 10 nejobdivovanějších firem, a to na základě devíti kritérií.

01_apple_as_most_admired_company

Devět kritérií spočívá v tom, jak inovativní firma je, jaký je management, zda je firma spolehlivá při finančním plnění, jak cenné jsou její dlouhodobé investice, jak kvalitní její produkty jsou, jak dobře se jí daří v rámci mezinárodní konkurence, jak hledí na sociální faktor a jak dobře využívá svá firemní aktiva.

Na základě těchto faktorů je pochopitelné, že Samsung z nejlepší padesátky vypadnul – problémy s jedním z jejich klíčových modelů na společnost nevrhá dobré světlo jak po stránce pověsti, tak po stránce spolehlivosti. Překvapivě se až na děleném devátém místě umístily firmy Facebook a Microsoft. Za nás bychom je rozhodně očekávali výše. Na druhou stranu jsme si rozhodně nemysleli, že by se na třetí příčce mohl objevit Starbucks.

02_apple_as_most_admired_company

Apple si však letos připsal důležitější ocenění – jedním z nich je, že je firma opět nejcennější značkou na světě a že se Tim Cook objevil v seznamu sta nejvlivnějších lidí planetu magazínu Time. Nejdůležitější jsou však stejně finanční výsledky, kde se Apple rovněž usadil na špičce.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!