00_apple_as_most_admired_company_cover

Apple je dle Fortune nejobdivovanější firmou

#Novinky
2017. 02. 17.

Společnost z Cupertina tento rok vyhrála i cenu za nejobdivovanější značku, což se jí podařilo již podesáté. Samsung naopak vypadnul z TOP 50, na druhé příčce se usadil Amazon.

Fortune má v sestavování tohoto žebříčku již velkou zkušenost, pořadí firem bylo tedy určeno na základě vypilovaného systému. Nejdříve se do databáze vložilo tisíc největších amerických a pět set největších mezinárodních firem. Následně se seznam snížil na 680 členů podle velikosti ročních příjmů. Následně se Fortune zeptal 3800 CEO, ředitelů a analytiků na 10 nejobdivovanějších firem, a to na základě devíti kritérií.

01_apple_as_most_admired_company

Devět kritérií spočívá v tom, jak inovativní firma je, jaký je management, zda je firma spolehlivá při finančním plnění, jak cenné jsou její dlouhodobé investice, jak kvalitní její produkty jsou, jak dobře se jí daří v rámci mezinárodní konkurence, jak hledí na sociální faktor a jak dobře využívá svá firemní aktiva.

Na základě těchto faktorů je pochopitelné, že Samsung z nejlepší padesátky vypadnul – problémy s jedním z jejich klíčových modelů na společnost nevrhá dobré světlo jak po stránce pověsti, tak po stránce spolehlivosti. Překvapivě se až na děleném devátém místě umístily firmy Facebook a Microsoft. Za nás bychom je rozhodně očekávali výše. Na druhou stranu jsme si rozhodně nemysleli, že by se na třetí příčce mohl objevit Starbucks.

02_apple_as_most_admired_company

Apple si však letos připsal důležitější ocenění – jedním z nich je, že je firma opět nejcennější značkou na světě a že se Tim Cook objevil v seznamu sta nejvlivnějších lidí planetu magazínu Time. Nejdůležitější jsou však stejně finanční výsledky, kde se Apple rovněž usadil na špičce.

Zdroj: 9to5mac

Přidejte komentář