imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Apple je ohromen popularitou iPhonu 7 Plus


Včera Apple vydal fiskální zprávu za druhé čtvrtletí. Nejdůležitější informace jsme pokryli v dnešním článku, ale během prezentace a ve zprávě se toho dalo nalézt mnohem víc. Například to, jak je Apple překvapený popularitou iPhonu 7 Plus.

Když se minulé září objevily první oficiální data prodejů iPhonu 7, bylo hned jasné, že iPhone 7 Plus půjde letos na dračku. Nejde o překvapení – RAM navíc, lepší kamera a změna návyků konzumace obsahu lidi motivuje k nákupu většího modelu. Když se nad situací však zamyslíme, není úplně jasné, zda toto rozdělení mezi menším a větší modelem nakonec nebude pro uživatele špatné. Na toto téma jsme v minulosti sepsali delší analytický článek, výsledkem tehdy bylo následující:

Mezi oběma modely není žádný větší hardwarový rozdíl, oba telefony zvládnou prakticky to samé. Apple pochopitelně do modelu Plus dává větší baterku, ale větší displej si zase část z toho vezme zpět. Je tu pak o trochu vyšší hustota pixelů, trochu lepší kamera, ale v zásadě dostanete ten samý telefon. Jediným klíčovým rozdílem je tedy velikost. Alespoň tomu tak bylo u řady 6s.

01_apple_surprised_by_the_success_of_iphone_7_plus

V září minulého roku byly pak vydány modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus, a něco zásadního se změnilo. Plus měl o dost lepší fotoaparát, dokonce má dvě čočky. U RAM měl o 50 % více paměti. Pomalu se tak oba modely začínají zásadně lišit.

Toto rozdělení může vést ke spekulacím, jež se kolem nadcházejícího iPhonu 8 začínají objevovat: objeví se referenční model s větším displejem a vším tím extra, co je možné dodat; zároveň dostaneme i trochu horší řadu, jež získá pouze část z nových funkcí. Podle slov Tima Cooka však podobné oddělení v Applu neplánovali, firma dokonce ani neočekávala tak skvělé výsledky iPhonu 7 Plus.

Poptávka po iPhonu 7 Plus byla mnohem větší, než jsme čekali. Podcenění popularity iPhonu 7 Plus vedlo v průběhu prvního kvartálu k částečné nedostupnosti modelu s větším displejem.

02_apple_surprised_by_the_success_of_iphone_7_plus

Vše si pak spojte s tvrdými daty, která ukazují, že se iPhonů 7 a iPhonů 7 Plus dohromady prodalo o 1 % méně, než jak tomu bylo u předchozí řady 6s a 6s Plus. Popularita většího modelu se mimochodem odrazila i v příjmech, jelikož firma utržila navzdory menšímu počtu prodejů o 1 % více – to pravděpodobně právě vzhledem k vyšší ceně většího modelu. Cook také doplnil, že iPhone 7 Plus překonal prodeje všech dosavadních pluskových verzí, přestože se za poslední tři roky uživatelé nedočkali žádného většího designového posunu. Prodeje navíc jistě nejedou úplně tak, jak by normálně jely – řada potenciálních zákazníků totiž čeká na převratný iPhone 8, který nám neustále naznačuje jedna zákulisní informace za druhou.

Tim Cook téma doplnil následovně:

Kdykoliv něco vydáme, něco nového se také naučíme, naše modely vždy vylepšíme a následně získané zkušenosti aplikujeme u dalších modelů.

03_apple_surprised_by_the_success_of_iphone_7_plus

My jen doufáme, že to neznamená kompletní oddělení základního modelu od větší verze, protože i když je řada z nás spokojena s telefonem s větším displejem, mnoho zákazníků by radši zůstalo u 4,7“. Na to nám ale odpoví až zářijová keynote.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!