imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

macbook konec podpory

Apple končí s klasickým MacBookem


Apple MacBook byl v roce 2006 nejúspěšnějším Macem a obrovskou měrou se zapříčinil o to, že měli lidé rádi laptopy Applu. Bohužel čas tohoto počítače i jeho následovníků je u konce a Apple kompletně končí s jejich podporou.

Pravděpodobně všichni si vzpomenou na první MacBook, který byl vydán v květnu roku 2006. Nádherný bílý Mac jsme mohli vidět v několika filmech a dal se velice snadno rozpoznat. K dostání byla i černá edice, ale ta nebyla zdaleka tak oblíbená, jako ta bílá:

macbook konec podpory

Apple v té době přešel z procesorů IBM na ty od Intelu a MacBook byl jeden z nejnovějších počítačů, který byl v té době osazován nejlepšími procesory Core Duo.

Předchůdcem MacBooku byl iBook a MacBook byl při určitých operacích 10 až 20krát rychlejší než jeho předchůdce. A co víc, jednalo se o jeden z nejlevnějších dvoujádrových laptopů na trhu: stál v podstatě stejně, jako jakékoliv jiné PC od Dellu nebo HP.

Tento počítač ale nebyl tak oblíbený díky jeho rychlosti nebo relativně nízké ceně, ale protože vypadal jednoduše úchvatně. I když se na něj podíváte dnes, musíte přiznat, že jde o hezký malý počítač. Měl jednolité šasi a jeho nejpatrnější charakteristikou byla zářivě bílá barva.

MacBook se stal počítačem, který můžete milovat. MacBook Pro je spíše pracovním kolegou: pracujete spolu a máte spolu vřelý vztah, ale to je vše. MacBook se vám již po dvou dnech začínal dostávat pod kůži, a proto jste ho začali jednoduše zbožňovat.

macbook konec podpory

Applu se toto zařízení opravdu povedlo a čekání na nástupce iBooku se vyplatilo. Měl naprosto jednoduchý design, tenčí a lehčí šasi, zabudované iSight a novou a příjemnější klávesnici. Laptop dostal nabíjecí hlavu MagSafe a nezapomeňme na procesory Intel Dual Core 1,38 a 2,0 GHz, které tou dobou dokázaly, že mohou soupeřit s jakýmkoliv jiným stolním počítačem.

Bohužel ovšem pro Apple nadešel čas, kdy u těchto klasických MacBooků ukončuje veškerou podporu. O podporu přijdou všechny počítače vyrobené před lety 2009-2010. Kompletní seznam naleznete zde.

Nemusíte ale vůbec smutnit. MacBooky prožily skvělý život, a pokud někdo nějaký ještě má, může bez bázně tvrdit, že vlastní pravý „archivní“ produkt.

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!