imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple může koupit tesla

Apple by mohl koupit společnosti Tesla nebo Disney


Analytik společnosti Citigroup tvrdí, že pro Apple nadešel čas začít utrácet enormní finanční rezervy, které má k dispozici, aby zredukoval množství peněz držené v zahraničí. Mezi potenciální investice patří Tesla, Netflix a Disney.

Všichni vědí, že má Apple spoustu peněz. SPOUSTU peněz. Jak vyšlo z poslední fiskální zprávy najevo, finanční rezerva Applu překročila hranici čtvrt bilionu. Dolarů. To je tolik peněz, že v podstatě neexistuje nic, co by si společnost nemohla koupit. Jenže to má jeden malý problém.

apple může koupit tesla

Nezáleží na tom, kolik peněz mají, protože většina peněz (přes 90 %) leží v zahraničí v několika různých zemích. To je pochopitelné, kdo by taky s radostí platil daně. Stejně to vidí i Apple a tak uchovává peníze tam, kde si z nich může nechat co nejvíce pro sebe. A kdyby si chtěl pár miliard převést zpět do USA, musel by je zdanit, takže nějakých 35 % by musel okamžitě odevzdat.

Pak přišel aktuální prezident Spojených států Donald Trump, kterému se nelíbí fakt, že tolik „amerických peněz“ leží mimo jeho zemi, tudíž přišel s plánem lidi trochu podpořit. Umožnil společnostem své peníze přivést zpět s daňovou úlevou ve výši 10 % oproti předchozím 35 %. Jedná se ovšem o jednorázovou nabídku a Apple si tak musí pořádně promyslet, zda nabídku Trumpa využije.

apple může koupit tesla

Kdyby se Apple přeci jen rozhodl svou hotovost přemístit, měl by najednou v Cupertinu zhruba 230 miliard dolarů, se kterými by musel něco udělat. A co jiného byste s takovou hromadou peněz chtěli dělat, než je utratit při grandiózní nákupní horečce? V této chvíli přichází analytický tým Citigroup, podle kterého by měl brát nákupní horečku doslovně. Baví se o nákupu takových společností, jako je například Netflix, Disney, Tesla, Activision Blizzard, Electronic Arts, Take Two Interactive Software a Hulu.

To může znít na první pohled šíleně, možná i na ten druhý, a ani sami analytikové se nedokáží shodnout, proč by měly být potencionálními investicemi Applu zrovna tyto společnosti. Nicméně akvizice Netflixu nebo Hulu by dávala určitý smysl, protože Apple chce se svou televizí opravdu něco udělat. Ani Disney nemusí být z toho stejného důvodu tak přitažený za vlasy. Ovšem jak by do portfolia Applu zapadl Blizzard nebo EA, které se zaměřují na vývoj her, zůstává záhadou.

apple může koupit tesla

A to se ani nebavíme o Tesle. Elon Musk nevypadá jako typ člověka, který by se za pár miliard vzdal svého snu posunout lidstvo do mezihvězdné éry…

Zdroj: Reuters

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!