imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple investice reno nevada

Apple možná koupí v Nevadě městský blok


Postavit největší „vesmírnou loď“ na světě je v porovnání s nákupem celé části města nic, zejména když chce Apple postavit datové centrum pro uživatelská data.

Podle zpráv již Apple jedná s radou města o nákupu 9 000 metrů čtverečních ve městě Reno. Jednání o prodeji je naplánováno na středu. Apple by na získaném pozemku rád vystavěl centrum pro nákup a příjem, které by bylo částečně spojené s datovým centrem v technologickém parku Reno. Podle dohody by měla společnost za takové investice obdržet daňové zvýhodnění.

apple investice reno nevada

Fanouškům Applu název Reno možná něco připomíná, může se totiž jednat o druhou velkou investici Applu v této oblasti. Na konci minulého roku podala společnost žádost o povolení k výstavbě zařízení pod názvem „Project Huckleberry“. Žádost jasně zahrnuje i stavbu datového centra, které je obvykle u takového komplexu nezbytné.

Proč si Apple pro výstavbu svých zařízení vybral zrovna tuto oblast, je jasné. Když se na celou situaci podíváme z blízka, zjistíme, že američtí technologičtí giganti staví svá datová centra a solární farmy v suchých oblastech, jako je tato, jelikož jsou v nich investice levnější. Navíc se méně obydlená města snaží technologické společnosti nalákat právě na daňová zvýhodnění.

apple investice reno nevada

Původní žádost Applu o výstavbu datových center byla schválena před lety a tak se zdá, že by mohl být brzy postaven celý komplex, po kterém by v blízké budoucnosti následoval další. Město Reno v Nevadě není ničím výjimečné, přesto ho ale někteří označují za „největší malé město na světě“. Kromě rozkošného názvu v něm naleznete pár kasin a plány Applu tak zde mohou být vůbec to nejvelkolepější.

Zdroj: Apple World Today

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!