imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

apple investice reno nevada

Apple možná koupí v Nevadě městský blok


Postavit největší „vesmírnou loď“ na světě je v porovnání s nákupem celé části města nic, zejména když chce Apple postavit datové centrum pro uživatelská data.

Podle zpráv již Apple jedná s radou města o nákupu 9 000 metrů čtverečních ve městě Reno. Jednání o prodeji je naplánováno na středu. Apple by na získaném pozemku rád vystavěl centrum pro nákup a příjem, které by bylo částečně spojené s datovým centrem v technologickém parku Reno. Podle dohody by měla společnost za takové investice obdržet daňové zvýhodnění.

apple investice reno nevada

Fanouškům Applu název Reno možná něco připomíná, může se totiž jednat o druhou velkou investici Applu v této oblasti. Na konci minulého roku podala společnost žádost o povolení k výstavbě zařízení pod názvem „Project Huckleberry“. Žádost jasně zahrnuje i stavbu datového centra, které je obvykle u takového komplexu nezbytné.

Proč si Apple pro výstavbu svých zařízení vybral zrovna tuto oblast, je jasné. Když se na celou situaci podíváme z blízka, zjistíme, že američtí technologičtí giganti staví svá datová centra a solární farmy v suchých oblastech, jako je tato, jelikož jsou v nich investice levnější. Navíc se méně obydlená města snaží technologické společnosti nalákat právě na daňová zvýhodnění.

apple investice reno nevada

Původní žádost Applu o výstavbu datových center byla schválena před lety a tak se zdá, že by mohl být brzy postaven celý komplex, po kterém by v blízké budoucnosti následoval další. Město Reno v Nevadě není ničím výjimečné, přesto ho ale někteří označují za „největší malé město na světě“. Kromě rozkošného názvu v něm naleznete pár kasin a plány Applu tak zde mohou být vůbec to nejvelkolepější.

Zdroj: Apple World Today

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!