00_apple_hires_former_yt_and_spotify_exec_cover

Apple najímá bývalého vedoucího pracovníka YouTube a Spotify

#Novinky
2017. 03. 31.

Americká firma dokázala do své stáje přilákat další velké jméno. S hudebním obsahem by Applu mohl pomoci Shiva Rajaraman, rady však může uvádět i při výrobě video obsahu – i zde má totiž zkušenosti.

Vypadá to, že Apple bere svou ambici s tvorbou vlastního obsahu vážně, nedávno se to projevilo i při podepisování nových zaměstnanců. V týmu již od minulého měsíce mají Timothyho D. Twerdahla, který s předchozími zkušenostmi z Amazonu, Netflixu a Roku naskočil přímo do pozice vice prezidenta Applu a hlavy oddělení Apple TV. Společnost z Cupertina nyní najala dalšího zaměstnance s obrovskými zkušenostmi, je jím Shiva Rajaraman.

01_apple_hires_former_yt_and_spotify_exec

 

Rajaraman pracoval osm let v YouTube, kde se primárně zaměřoval na nákup licencí obsahu od prestižních firem, jako Disney. Následně podepsal smlouvu se Spotify, kde během dvou let pracoval na tvorbě videa a podcastů. I zde si rozšiřoval svou síť kontaktů s tvůrci obsahu – vedle řady dalších spolupracoval třeba s NBC nebo Timem Warnerem.

Není velkým tajemstvím, že u Applu bude zastávat podobnou pozici, jelikož firma začíná vedle streamování hudby více tlačit na zajištění obsahu ve formě videí, filmů nebo seriálů. Jestli má Rajaraman skutečně tak dobré kontakty s Disney, jak jeho CV napovídá, mohli bychom se třeba dočkat třetího dílů nové série Star Wars exkluzivně na Apple TV, alespoň po nějakou dobu. Jak se říká, všechno má svou cenu…

02_apple_hires_former_yt_and_spotify_exec

Cesta za dosažením podobných cílů však není snadná. Dva anonymní zdroje tvrdí, že je kolem dalšího vývoje video obsahu Applu hodně dohadů. To je mimochodem potvrzeno nedávnou zprávou, kdy se vedoucí pracovníci snaží získat jako první co nelepší dohody.

Robert Kondrk, Eddy Cue, Jimmy Iovine, všichni se snaží být právě TOU osobu (tou, která vyjedná velký obchod). Ostatním říkají, aby s nimi nevyjednávali.

– tvrdí jeden zdroj.

Eddy jedná s nějakými lidmi. Jimmy jedná s jinými. Ještě to nevyřešili.

– tvrdí jiný zdroj.

03_apple_hires_former_yt_and_spotify_exec
Shiva Rajaraman se bude přímo zodpovídat Eddymu Cueovi.

Jednou možností, kudy by se Apple mohl vydat, je vzít všechen obsah – video, hudbu, knihy, novinky a kabelové služby – a narvat ho do jednoho balíku dostupného přes iPhone. Potom byste mohli zakoupený obsah přehrávat na zcela libovolném zařízení, které se dokáže připojit k internetu – alespoň to tvrdí jeden ze zdrojů.

Ať už se však situace vyvine jakkoliv, Apple toho bude muset k úspěchu na tomto poli nabídnou o dost víc než jen často zmiňovaný pořad Carpool Karaoke. A lidé jako Shiva Rajaraman s tím mohou skutečně pomoci.

Zdroj: 9to5mac

Přidejte komentář