imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Apple nebere stav srdce svých uživatelů na lehkou váhu


Co jiného by nám měla říct událost, kdy se aplikace Apple Heart Study propojila s kardiovaskulárním výzkumem Stanford University.

Na tomto poli jde o zcela unikátní výzkum – jde o vůbec první oficiální výzkum, který bude data získávat jen ze senzorů Apple Watch. Vedle sbírání informací o nepravidelnosti srdečního tepu chce aplikace uživatele o těchto nepravidelnostech i varovat.

Senzor v Apple Watch každou sekundu rozsvítí zelené LED diody ve stovkách opakování, fotodiody citlivé na světlo pak měří krevní proud v zápěstí. Senzor následně porovnává výsledky v různých částech zápěstí, aby se dopracoval k přesným datům. Dokonce i výzkumníci ze Stanford University prohlásili, že měření Apple Watch je na trhu to nejpřesnější možné.

Zdroje tvrdí, že pokud se předpoklady potvrdí a výzkum na základě dat původně 500 tisíc lidí se nakonec publikuje, brzy budou moci výzkumníci výsledky předat FDA s tím, aby byla vyzdvihnuta důležitost softwaru Apple Watch pro úspěšnost výzkumu.

Důležitost Apple Watch se dá ostatně už sledovat v zámoří – američtí doktoři a zdravotnická výzkumná centra stále více na podobná data spoléhají. Apple skrze svou platformu ResearchKit nabízí nástroje, jež pomáhají třeba při výzkumu autismu či Parkinsonovy choroby.

Apple u svých hodinek dával na možnost sledovat a chránit zdravý svých uživatelů velký důraz. Vše vzniká ve specializovaných laboratořích. Dříve se objevily zprávy o tom, že by Apple Watch mohly zvládnout měřit i krevní tlak či množství cukru v krvi. Možná k tomu pomůže i řemínek, který se bude sám utahovat podle potřeby.

Tyto snahy se vyplácejí. Dokonce i FDA nedávno posvětila Applu rozšíření v podobě EKG řemínku pro Apple Watch. Je o velký krok nejen pro americkou firmu, ale hlavně o posun zdravotnických pomůcek blíže uživatelům.

Zdroje: Apple Newsroom, Business Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.