imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Apple a Nokia se blíží k dohodě


Po dlouhých letech právních sporů to vypadá, že se bývalý mobilní gigant Nokia a jeho nástupce Apple domluví na dlouhodobé dohodě. Nokia Applu od teď zpřístupní jisté části své infrastruktury.

Je hořkosladké sledovat Nokii, která dříve přinášela jeden úspěšný model telefonu za druhým, jak předává Applu části své síťové infrastruktury a doufá, že z toho bude mít alespoň něco. Na oplátku firma z Cupertina bude i nadále prodávat určitě produkty Nokie ve svých Apple Storech. Ne, nemluvíme tu o Nokii 3310. Na pultech obchodu se neobjeví ani telefony s Windows Phone, těšit se nemůžeme ani na ikonická modrá sluchátka Nokia Bluetooth. Domluva se týká produktů Withings – značky digitálního fitness příslušenství, kterou finská společnost získala před rokem a půl v rámci jiné dohody.

01_apple_and_nokia_coming_to_an_agreement

Jde o důležitou dohodu mezi Nokií a Applem,“ řekla Maria Varsellonová, vedoucí právního oddělení Nokie. „Posouvá to náš vztah s Applem od soupeření u soudu k obchodnímu partnerství, z něhož budou těžit naši zákazníci.

Přestože jsou podrobnosti kolem dohody oběma stranami uchovány v tajnosti, něco málo o ní víme – jedním z detailů je třeba to, že Apple podpoří Nokii skrz platby dopředu. Po letech neúspěchů je Nokia s výsledkem spokojená, na druhou stranu asi moc dalších možností neměla. Obvykle ze spolupráce dvou inovativních firem nevzejde nic špatného, a přestože se mobilní divize Nokie utápí v jednom problému za druhým, stále má v zásobě řadu pokročilých technologií z dalších oborů, ze kterých by mohl částečně těžit i Apple. Vytrvalost Nokie je obdivuhodná a my doufáme, že obě strany budou během spolupráce skutečně postupovat férově jedna k druhé.

02_apple_and_nokia_coming_to_an_agreement

Z výsledku sporu máme radost a těšíme se na rozšíření našich obchodních vztahů s Nokií,“ uvádí Jeff Williams, provozní ředitel Applu.

Zdroj: Apple

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!