imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

datum apple wwdc 2017

Apple odhalil datum pro WWDC 2017


Letos jsme se dočkali opravdu brzy: výroční vývojářská konference Applu WWDC se letos uskuteční v San Jose v Kalifornii ve dnech 5.-9. června.  Proč je to pro nás důležité? Protože v rámci zahajovací ceremonie zde bývají tradičně představeny nové iOS, macOS a watchOS.

Apple letos zveřejnil datum a místo konání WWDC na svých stránkách – přitom místo je poněkud novinkou, jelikož v minulých letech se vývojáři z celého světa potkávali na konferenci v Moscone Center v San Franciscu a do San Jose tak zavítá vůbec poprvé od roku 2002.

datum apple wwdc 2017
WWDC v roce 2016 v San Franciscu

Ačkoliv je konference zaměřena především na vývojáře, zájem vyvolává i u běžné veřejnosti, protože Apple obvykle v rámci zahajovací ceremonie představuje své nejnovější operační systémy. Ani letošní rok pravděpodobně nebude výjimkou a tak bychom mohli iOS 11, macOS 10.13 a watchOS a tvOS poprvé spatřit 5. června. Obvykle se dostane i na nějaká ta překvapení, ačkoliv hardware vzhledem k minulým letem očekávat nemůžeme.

Staronová lokace McEnery Convention Center je vzdálena jen pár minut od nové centrály Applu v Cupertinu. Jako vždy bude přítomno 1000 inženýrů Applu, kteří budou přednášet pro zhruba 5000 návštěvníků. Koncerence se zúčastní také správa města a pro návštěvníky bude připraven zajímavý program.

datum apple wwdc 2017

Proč tuto událost pořádají letos jinde a proč oznamují datum o několik měsíců dříve než obvykle? John Gruber měl možnost si o tom trochu popovídat s Philem Schillerem a ten mu sdělil, že pomocí těchto dvou kroků by rádi vyšli vstříc vývojářům. Zaprvé, když se o události dozví dříve, bude pro ně mnohem jednodušší si naplánovat cestu, a za druhé, ubytování je zde oproti San Franciscu mnohem levnější.

Starosta San Jose Sam Liccardo se k tomuto oznámení vyjádřil následovně:

Jsme nadšení, že si Apple vybral pro svou WWDC San Jose, srdce Silicon Valley a místo historicky první WWDC. Těšíme se na spolupráci s Applem a vytvoření výjimečné akce pro tisíce účastníků, kteří kvůli této významné události San Jose navštíví. Jménem našeho celého města bych rád srdečně přivítal všechny Apple vývojáře, partnery a fanoušky z celého světa v San Jose, kde Apple světu představí své největší novinky.

Hodnota vstupenky činí 1599 dolarů a stejně jako minulé roky ji budete moci „vyhrát“ – neboli možnost si je zakoupit. Registrace začne 27. března v 19:00 SEČ a předpokladem je členství ve vývojářském programu Applu. Pokud bude zahajovací ceremonie přenášena živě jako v předchozích letech – a nevidíme důvod, proč by tomu tak nebylo – přineseme vám z události živý komentář.

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!