imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple opět v čele


Minulý rok pro Apple nebyl dobrým, ani hodnota akcií se nepohybovala na nejlepší úrovni. Posledních několik dní se však Applu na akciových trzích daří.

Hodnota akcií Applu po včerejším uzavření burzy skočila na hodnotu, jíž jsme neměli možnost vidět více než rok. Nejde sice o tak vysokou cifru jako 28. dubna 2015, kdy se hodnota zastavila až na 134,54 dolarech za akcii, během několik dní či týdnů by však nemusel být problém tento rekord překonat. Aktuální cena akcií Applu se totiž drží na 133,29 dolarech. Hodnota se rapidně zvýšila po zveřejnění dat za poslední kvartál, mezi říjnem a listopadem loňského roku totiž Apple vykázal rekordní čtvrtletí.

V posledních třech měsících roku 2017 měl Apple příjem 78,4 miliard dolarů, což byl 3% růst oproti předchozímu roku. Rozdělení mezi zařízeními bylo následující: iPhone 69 %, iPad 7 %, Mac 9 %, služby 9 % a zbytek 5 %. Ze Spojených států potom přišlo celkem 41 % veškerého příjmu, 24 % pak přišlo z Evropy, 21 % z Číny, 7 % z Japonska a 7 % ze zbylých částí Asie. Čistý příjem se vyšplhal na 17,9 miliard dolarů, což znamená 39% poměr zisku proti příjmům. V meziročním srovnání jde však o 3% pokles.

01_apple_on_the_top_again

Brian White, analytik společnosti Drexel Hamilton, tvrdí, že akcie Applu jsou stále pod cenou. Reálná cena se podle něj a dalších analytiků může vyšplhat až na 185 dolarů za kus.

Je zajímavé sledovat, jak akcionáři Applu věří čím dál víc, přestože se firma v posledních měsících dočkávala spíše negativní kritiky. Minimálně vývoj cen akcií ukazuje potenciál Applu v dlouhém období, a to nehledě na fakt, že se neustále objevují další a další negativní zprávy věštící firmě špatnou budoucnost. Dle nich Apple již dávno neudává trendy a pouze je následuje.

02_apple_on_the_top_again

Apple je stále nejcennější technologickou společností na světě, podle cen akcií má nyní firma celkovou hodnotu kolem 700 miliard dolarů – to je neuvěřitelné množství peněz. Pro porovnání – Microsoft má dle stejného přístupu hodnotu 500 miliard dolarů a Google 572 miliard dolarů. Další zajímavostí může být, že Apple nedávno nakoupil zpět řadu svých akcií, celkové množství volných akcií tak nevzrostlo ani zdaleka tolik, jak se to stalo u jejich ceny.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!