imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple ekologická společnost

Apple opět zvolen nejekologičtější společností


Cupertinská společnost získala ocenění nejekologičtější technologické společnosti potřetí v řadě. Podle Greenpeace na světě neexistuje společnost, která je k životnímu prostředí ohleduplnější. Ne vždy tomu tak ale bylo…

Ekologičtí aktivisté Apple několik let kritizovali kvůli nedostatečně šetrným službám a materiálům v jejich produktech. Poté managementu cvaklo a začal společnost tlačit k používání zdrojů obnovitelných energií a dalších řešení tak moc, až se z Applu stala nejohleduplnější společnost k životnímu prostředí, jaká kdy byla. Tuto pozici by si samozřejmě ráda udržela a podle všeho se jí to úspěšně daří.

A to takovým způsobem, že ze čtyř z pěti hodnocených aspektů obdržel Apple nejlepší možnou známku A. Jediné B obdržel za kategorii „prosazování“. Ta patřila v minulých letech do kategorie obnovitelných zdrojů energie, proto Apple získal celkem „pouhých“ 83 % oproti loňským 100 %. Ani tak se ale nemá za co stydět, protože ostatní společnosti se mu ani nepřiblížily. Facebook skončil druhý s 67 % a třetí Google obdržel 56 %. Apple je vysoko nad svou konkurencí a to ani nezmiňujeme největšího rivala Samsung a jeho 11 %.

apple ekologická společnost tabulka

Ekologičtí aktivisté mají z každoročních reportů Applu o jeho pokrocích v ochraně životního prostředí ohromnou radost. Cílem je ušetřit co nejvíce energie. Navíc tlačí k ekologičtějším řešením i své dodavatele. Například v Číně nechal Apple vysázet celé lesy, o které se neustále stará, aby materiál používaný na balení jejich produktů pocházel z kontrolovaného a ekologicky šetrného zdroje.

Greenpeace se k úspěchům Applu vyjádřil následovně:

Apple si udržel vedení mezi vrcholnými představiteli třetí rok v řadě. Apple i Google nadále vedou sektor a spojují svůj růst s ekvivalentními nebo většími zdroji obnovitelné energie a obě společnosti navíc nadále využívají svůj vliv a tlačí na vlády a ostatní hráče z IT oboru k navýšení využívání obnovitelných zdrojů energie.

apple ekologická společnost

S tímto na paměti byste se mohli ptát: proč dali Greenpeace společnosti známku B v kategorii „prosazování“. Důvodem jsou datová centra řízená společností Dupont Fabros Technology. DuPont byla vždy trnem v oku Greenpeace, využívá totiž 31 % nukleární energie, 29 % uhelné energie a 32 % zemního plynu. Proto pravidelně dostává ty nejhorší známky.

Ačkoliv Apple úspěšně přivádí své dodavatele k obnovitelným zdrojům, jeho nedávné rozhodnutí navýšit spolupráci s Dupont Fabros Technology v Chicagu a Virginii se zdá být krokem špatným směrem. – píše Greenpeace.

Další zřejmou věcí z dat Greenpeace je fakt, že Apple začal používat více neobnovitelných zdrojů energie. Oproti loňským 0 % nyní tvoří nukleární a uhelná energie 5 % a zemní plyn 4 % jeho zdrojů.

apple ekologická společnost

Ať je to jak chce, jsme rádi, že koupí produktů Applu nepodporujeme žádnou společnost, která by aktivně přispívala k ničení naší planety. Kdybychom byli ledními medvědy, rozhodně bychom si s Timem Cookem plácli…

Zdroj: iMore a Greenpeace

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!