imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

apple ekologická společnost

Apple opět zvolen nejekologičtější společností


Cupertinská společnost získala ocenění nejekologičtější technologické společnosti potřetí v řadě. Podle Greenpeace na světě neexistuje společnost, která je k životnímu prostředí ohleduplnější. Ne vždy tomu tak ale bylo…

Ekologičtí aktivisté Apple několik let kritizovali kvůli nedostatečně šetrným službám a materiálům v jejich produktech. Poté managementu cvaklo a začal společnost tlačit k používání zdrojů obnovitelných energií a dalších řešení tak moc, až se z Applu stala nejohleduplnější společnost k životnímu prostředí, jaká kdy byla. Tuto pozici by si samozřejmě ráda udržela a podle všeho se jí to úspěšně daří.

A to takovým způsobem, že ze čtyř z pěti hodnocených aspektů obdržel Apple nejlepší možnou známku A. Jediné B obdržel za kategorii „prosazování“. Ta patřila v minulých letech do kategorie obnovitelných zdrojů energie, proto Apple získal celkem „pouhých“ 83 % oproti loňským 100 %. Ani tak se ale nemá za co stydět, protože ostatní společnosti se mu ani nepřiblížily. Facebook skončil druhý s 67 % a třetí Google obdržel 56 %. Apple je vysoko nad svou konkurencí a to ani nezmiňujeme největšího rivala Samsung a jeho 11 %.

apple ekologická společnost tabulka

Ekologičtí aktivisté mají z každoročních reportů Applu o jeho pokrocích v ochraně životního prostředí ohromnou radost. Cílem je ušetřit co nejvíce energie. Navíc tlačí k ekologičtějším řešením i své dodavatele. Například v Číně nechal Apple vysázet celé lesy, o které se neustále stará, aby materiál používaný na balení jejich produktů pocházel z kontrolovaného a ekologicky šetrného zdroje.

Greenpeace se k úspěchům Applu vyjádřil následovně:

Apple si udržel vedení mezi vrcholnými představiteli třetí rok v řadě. Apple i Google nadále vedou sektor a spojují svůj růst s ekvivalentními nebo většími zdroji obnovitelné energie a obě společnosti navíc nadále využívají svůj vliv a tlačí na vlády a ostatní hráče z IT oboru k navýšení využívání obnovitelných zdrojů energie.

apple ekologická společnost

S tímto na paměti byste se mohli ptát: proč dali Greenpeace společnosti známku B v kategorii „prosazování“. Důvodem jsou datová centra řízená společností Dupont Fabros Technology. DuPont byla vždy trnem v oku Greenpeace, využívá totiž 31 % nukleární energie, 29 % uhelné energie a 32 % zemního plynu. Proto pravidelně dostává ty nejhorší známky.

Ačkoliv Apple úspěšně přivádí své dodavatele k obnovitelným zdrojům, jeho nedávné rozhodnutí navýšit spolupráci s Dupont Fabros Technology v Chicagu a Virginii se zdá být krokem špatným směrem. – píše Greenpeace.

Další zřejmou věcí z dat Greenpeace je fakt, že Apple začal používat více neobnovitelných zdrojů energie. Oproti loňským 0 % nyní tvoří nukleární a uhelná energie 5 % a zemní plyn 4 % jeho zdrojů.

apple ekologická společnost

Ať je to jak chce, jsme rádi, že koupí produktů Applu nepodporujeme žádnou společnost, která by aktivně přispívala k ničení naší planety. Kdybychom byli ledními medvědy, rozhodně bychom si s Timem Cookem plácli…

Zdroj: iMore a Greenpeace

Beoplay
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!