imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

zkušený designér opouští apple

Apple opouští zkušený designér


Christopher Stringer opouští po 21 letech Apple a designový tým Jonyho Ivea. Byl přitom součástí velkých milníků Applu a důležitým členem rodiny.

Přechody slavných designérů mezi technologickými obry nás nikdy moc nepřekvapují. Přesně tak totiž Silicon Valley funguje: když je najednou osoba excelující ve svém odvětví volná, největší společnosti planety o ni začnou bojovat. Na tento fenomén vtipně odkazuje seriál z produkce HBO Silicon Valley: když si senior architekt Gilfoyle změní na LinkedIn svůj status „na volné noze“, začnou mu přicházet hromady dárkových balíčků od společností, které ho chtějí najmout, a ten si celou situace samozřejmě náležitě užívá. S danými společnostmi si hraje a hromada dárků neustále roste.

zkušený designér opouští apple

Stringer byl součástí Jonyho designerského týmu a pracoval na produktech jako je iPod, MacBook a samozřejmě i na tom vůbec nejúspěšnějším, iPhonu. O tomto člověku nicméně nebylo známo moc informací, až dokud jsme nějaké nenašli ve spojení s procesem plánování produktů v případu Samsung vs. Apple. Ti nejaktivnější designéři Applu mohou přijít až s 50 prototypy, než najdou to nejlepší řešení. Od stáhnutí se Jonyho Ivea z popředí projektů uplynuly dva roky a jeho post převzal Richard Howarth. Stěžejní skupina dříve vedená Jonym se od té doby poněkud změnila. Například loni ji opustil Daniel Coster, který si za své nové pracoviště vybral GoPro.

Dlouhodobý průmyslový designér Applu Christopher Stringer opouští společnost v rámci další reorganizace úctyhodného designerského týmu Applu.

– píše The Information.

Nejde přitom o jediné dva lidi, kteří od odstoupení Jonyho z vedení společnost opustili. Manažer designerského studia Applu Harper Alexander ze své pozice rezignoval v roce 2015. Je veřejným tajemstvím, že tu nejutajovanější práci v Applu má na starosti právě designérský tým: co se u nich děje nebo kdo jsou vůbec členové tohoto 16hlavového týmu jsme nevěděli nejdelší dobu. Je tedy těžké dělat mezi rozhodnutím Jonyho Ivea a odchodem designérů nějaké závěry. Jsme si nicméně jistí, že prázdné místo zaplní ještě úžasnější designéři. Vůbec nepochybujeme o tom, kdo navrhne to nejdůležitější zařízení našeho věku.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!