00_lights_are_on_at_apple_park_cover

Apple Park se pomalu rozsvěcí

#Novinky
2017. 03. 27.

Finální fáze konstrukce nového sídla Applu se rychle blíží k cíli. Březnové video z drona nám ukazuje kanceláře vybavené nábytkem a dokončování garáží.

Omlouváme se za to, že jsme minuli nejnovější video z Apple Campusu 2 (tedy spíše už podle oficiálního názvu Apple Parku). Ale myslíme, že je lepší pozdě než vůbec. Možná pro někoho delší čekání může být i dobré, jelikož pokrok na stavbě je skutečně ohromný. V posledním videu už vidíme, jak vše nakonec bude vypadat – samotná centrála, obklopující park, ulice či parkovací prostory. Bohužel Steve Jobs Theater je daleko od dokončení, i když třeba garáže už jsou kompletně hotovy. Je to škoda, jde o jednu ze zásadních částí budovy. Apple v prostorách, kde může být až tisíc diváků, bude v budoucnosti představovat všechny své nové produkty. Snad bude Steve Jobs Theater dokončeno co nejdřív.

Na první pohled už je hotovo vše – jak vnitřní, tak venkovní část budovy. Můžete vidět rozsvícené kanceláře, oddělení pro vývojáře i místnosti na meetingy. Kouzlo nad hlavami zaměstnanců však ještě na úplné dokončení čeká, solární panely jsou hotovy z 80 %. Celkově už toho zbývá do posledního úderu kladívkem jen skutečně málo. V areálu už vidíme jen několik náklaďáků a stavebních nástrojů; naplněné prostory na odpad ze stavby zmizely; ze záběrů už mizí i jednotlivé jeřáby.

Výstavba vnitřního „dvorku“ je od dokončení asi nejdále; úprava okolního prostředí si vyžádá ještě pár nerušených měsíců. Stromky pěstované v okolí byly však již na vnějším perimetru vysázeny a tvoří příjemné prostředí. Když se člověk na záběry dívá, může se mu jednoduše stát, že ho krásné okolí vytvořené v Apple Parku prostě uchvátí.

Zdroj: Apple Insider

Přidejte komentář