imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

Apple Park se pomalu rozsvěcí


Finální fáze konstrukce nového sídla Applu se rychle blíží k cíli. Březnové video z drona nám ukazuje kanceláře vybavené nábytkem a dokončování garáží.

Omlouváme se za to, že jsme minuli nejnovější video z Apple Campusu 2 (tedy spíše už podle oficiálního názvu Apple Parku). Ale myslíme, že je lepší pozdě než vůbec. Možná pro někoho delší čekání může být i dobré, jelikož pokrok na stavbě je skutečně ohromný. V posledním videu už vidíme, jak vše nakonec bude vypadat – samotná centrála, obklopující park, ulice či parkovací prostory. Bohužel Steve Jobs Theater je daleko od dokončení, i když třeba garáže už jsou kompletně hotovy. Je to škoda, jde o jednu ze zásadních částí budovy. Apple v prostorách, kde může být až tisíc diváků, bude v budoucnosti představovat všechny své nové produkty. Snad bude Steve Jobs Theater dokončeno co nejdřív.

Na první pohled už je hotovo vše – jak vnitřní, tak venkovní část budovy. Můžete vidět rozsvícené kanceláře, oddělení pro vývojáře i místnosti na meetingy. Kouzlo nad hlavami zaměstnanců však ještě na úplné dokončení čeká, solární panely jsou hotovy z 80 %. Celkově už toho zbývá do posledního úderu kladívkem jen skutečně málo. V areálu už vidíme jen několik náklaďáků a stavebních nástrojů; naplněné prostory na odpad ze stavby zmizely; ze záběrů už mizí i jednotlivé jeřáby.

Výstavba vnitřního „dvorku“ je od dokončení asi nejdále; úprava okolního prostředí si vyžádá ještě pár nerušených měsíců. Stromky pěstované v okolí byly však již na vnějším perimetru vysázeny a tvoří příjemné prostředí. Když se člověk na záběry dívá, může se mu jednoduše stát, že ho krásné okolí vytvořené v Apple Parku prostě uchvátí.

Zdroj: Apple Insider

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!