imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple integrace siri do zpráv

Apple plánuje do zpráv integrovat Siri


Osobní asistenti jsou v kurzu: každý den se nám dostává zpráv o rozvíjejících se technologiích a naštěstí nepřichází pouze od konkurence. Z nejnovější patentové žádosti Applu lze vyvodit, že společnost plánuje vylepšit Siri po stránce hardwarové i softwarové.

Zmíněný patent byl schválen pod názvem „Inteligentní automatizovaný asistent v prostředí zpráv“. Patent zahrnuje také několik obrázků znázorňujících, jak by měla novinka vypadat v praxi. Nejdůležitější částí patentu je pak možnost Siri zahájit v budoucnu interakci i v prostředí skupinové konverzace a ne pouze jeden na jednoho.

apple integrace siri do zpráv

Pomyslný systém by pak byl naprosto odlišní od toho, co známe dnes, a jeho největší výhodou by bylo rozpoznávání hlasu. Nehledě na to, jak moc bychom si to přáli, Siri jednoduše není inteligentní ani chytrá, popsat by se dala jedině jako krapet hloupá. S novým vývojem by mohl Apple nastavit kurz směrem k opravdové umělé inteligenci, nejdříve se ale pojďme podívat, co by takový systém přinesl nám, uživatelům.

Kromě schopnosti analyzovat námi přidaná data a přesnějšího rozpoznávání řeči by Siri mohla lépe poznávat zvyky uživatelů kladením otázek při zaslechnutí nejednoznačné informace. V popisu patentu se mluví také o možnosti asistentky zkoumat a vyhodnotit vaše uložené fotografie. Taková funkce byla představena u produktů konkurence, nicméně nefungovala moc dobře.

apple integrace siri do zpráv

Díky spojení hlasové a psané komunikace by mohl Apple uživatelům zajistit také její nejvyšší zabezpečení. Siri by mohla ukládat hlasové povely ve formě zpráv a tak vytvořit bližší pouto s uživatelem. V textovém systému by si kromě rozpoznávání obrázků mohla pamatovat i jejich obsah.

Jednoduchý příklad: stojíte v obchodě před sekcí se šampóny a nahlas uvažujete, že kdyby byl ten nový šampon levnější, určitě byste jej vyzkoušeli, nicméně nějaký šampon proti lupům potřebujete a tak si koupíte nějaký jiný. Po pár týdnech se Siri zmíníte, že vám dochází šampon a jakmile budete v obchodě příště, potřebujete od ní připomenout nějaký jiný druh v závislosti na vývoji cen šamponů.

apple integrace siri do zpráv

Závěrem by mohl systém vytvářet pomocí internetu ucelenou správu dostupných obrazových a zvukových informací integrovaných do psaného formátu. To zní opravdu super, zejména kdyby vše fungovalo tak, aby šla dostupná data využít ve prospěch uživatele. Zatím nevíme, jakým způsobem budou v blízké budoucnosti informace uvedené v patentu převedeny do reálného světa, díky tomu všemu se ale čím dál více těšíme, co přinese letošní WWDC, na kterém bude Siri zajisté jedno z hlavních témat.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.