imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple podle uniklých dokumentů pracuje na AR brýlích


Špatně zaslaná mailová konverzace naznačuje, že firma z Cupertina pracuje na zařízení pro augmentovanou realitu. Uniklé dokumenty obsahují třeba informace o tom, na jaké problémy se během testovacího období narazilo. Jak navíc odhalil server Gizmodo, mezi informacemi jsou k nalezení i odkazy na AR brýle.

Téma augmentované reality je jedním z těch nejzajímavějších, na která může fanoušek Applu narazit. Nikdo neví, o jaké zařízení může jít a co od něj očekávat, dlouho však víme, že na něm americká firma pracuje. V současnosti nejpravděpodobnější scénáře nasvědčují tomu, že by došlo k vylepšení fotoaparátu u iPhonu, jenž by získal AR technologii. Později by pak mohly přijít AR brýle. CEO Applu o tomto tématu mluví při každé větší příležitosti:

01_docs_leaking_suggest_apple_ar_glasses

Ohledně augmentované reality jsem skutečně nadšený, protože na rozdíl od virtuální reality, jež uživatele odstřihne od světa, umožňuje AR být uživatelům přítomní v realitě a snad jim i pomůže k lepšímu prožitku aktuálních momentů. Většina lidí se nechce před zbytkem světa uzamknout na dlouhou dobu, dnes to ani navíc úplně nejde, protože se řadě lidem dělá špatně. S AR nemusíte být zabraní do jedné věci, ale můžete být součástí světa a konverzací. To je hlavní, co ve mně rezonuje.

Beru to jako stejně velký nápad jako smartphone. Smartphone je pro každého, nemyslíme si, že by byl iPhone pouze pro určitou demografickou skupinu, stát nebo vertikální trh: je pro každého. AR je na tom svou velikostí podobně, je obrovská. Na AR se dívám stejně jako na křemík ve svém iPhonu – není to konečný produkt, ale je to klíčová technologie. Musí se toho ale ještě spousta objevit, než se technologie stane dostatečně dobrou pro mainstream. Myslím si, že je tu velké množství věcí, jež by člověku skutečně pomohly v každodenním, reálném životě. Proto jsem kolem toho tak nadšený.

Některý ze zaměstnanců Applu měl skutečně špatný den, podařilo se mu totiž zaslat mailovou korespondenci obsahující dokumenty s citlivými daty všem zaměstnancům firmy. Zaslaná konverzace v sobě obsahuje seznam výsledků z posledních měsíců a jejich shrnutí, reps. konkrétní zkušenosti, které testeři získali. V dokumentech se objevují zmínky o prvních chybách kolem Apple Pencil, zaměstnanec dále mluví o tom, že měl nedávno během testování Apple Watch při lyžování drobnou nehodu. Zajímavější je však zmínka o tom, že měli testeři problémy s očima, pravděpodobně z testování brýlí.

02_docs_leaking_suggest_apple_ar_glasses

Po uživatelské studii BT4 uživatelka popsala vedoucímu studie, že měla nepříjemný pocit ve svém oku. Také popisovala, že během testování několikrát zahlédla záblesk laseru. Vedoucí studie doporučil návštěvu optometristy a zabavil prototyp pro další analýzu. […] Zaměstnanec popisoval bolest oka po práci s novým prototypem, možná však šlo o spojení s užitím. Všiml si, že bezpečnostní těsnění na purpurovém (vnějším) obalu bylo porušeno a možná tak byla jednotka poškozena.

Podle informací magazínu Gizmodo by mohl AR projekt od Applu spatřit světlo světa během jednoho roku. Tomu se nedá úplně věřit, jelikož tým kolem Tima Cooka by jistě nerad vypouštěl nedotažené projekty. Věříme však tomu, že by se první krok k AR technologii mohl objevit již letos, a to integrací do nadcházejícího iPhonu.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!