imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Apple je podle výběru Fortune třetí nejvlivnější firmou světa


Je nezpochybnitelné, že některé nadnárodní společnosti mění i podobu světa. Apple se svými technologickými inovacemi podle Fortune patří mezi ty vůbec nejvlivnější na světě. Firmě se podařilo obsadit třetí příčku v seznamu Fortune jménem „Change the World“. Tim Cook je přesvědčen o tom, že v jejich úspěchu hrají zcela zásadní roli produkty.

Seznam Fortune 50 obsahuje společnosti a organizace, které měly na naši minulost a současnost největší vliv. V žebříčku nalezneme telekomunikační společnosti, banky, producenty potravin a pochopitelně i zástupce firem ze světa informačních technologií, kam patří i Apple. Dvě firmy, jež dokázaly Apple v tomto seznamu předskočit, jsou americká komerční banka JPMorgan Chase a nizozemská nadnárodní společnost DSM zaměřená na zdraví a výzkum potravin. Fortune určil jednotlivé atributy, podle nichž společnosti v seznamu rozřadil – sociální zodpovědnost, vzdělání, otázka obnovitelných zdrojů… Apple pochopitelně v posledních letech prodělal velký vývoj, zejména pak po příchodu Tim Cooka do role CEO. Přesto si výkonný ředitel myslí, že největší roli hrají jejich produkty.

Myslím, že na prvním místě Apple mění svět skrz své produkty. Děláme produkty pro lidi, jež jsou ideálními nástroji a umožňují jim dělat věci, které by jinak nemohli – umožňujeme jim tvořit, učit se, hrát si. Nebo dělat něco skutečně nádherného.

Kdykoliv byla příležitost, Apple se postavil za základní lidská práva a svobody; společnost hraje velkou roli i na poli vzdělávání a má pochopitelně i obrovský ekonomický dopad. Fortune zmiňuje, že Apple nemíří nikam níže než na to dělat produkty, které může používat úplně každý. To stojí v kontrastu s cenou produktů, které nepatří mezi nejlevnější na trhu. Timova reakce na toto prohlášení byla, že již nemíří pouze na bohaté zákazníky, což můžeme sami vidět.

Vždy se budeme snažit změnit svět k lepšímu. To byla motivace při založení Applu v sedmdesátých letech. Jde o motivaci i dnes.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!