imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple solární panely

Apple postaví obří farmu solárních panelů


Dílo je dokonáno, Apple postaví v Nevadě obří farmu solárních panelů. Hotovo by mělo být v roce 2019 a farma bude energií zásobovat datové centrum Reno.

Apple na ekologicky šetrných řešeních nikdy nešetřil a je tak brán za jednu z nejekologičtějších společností na světě, ne-li vůbec tou nejekologičtější. Apple se navíc dohodl se společností NV Energy, která pro něj postaví rozlehlou solární farmu, která bude zásobovat elektrickou energií datové centrum hostící data pro Siri, FaceTime a iMessage.

apple solární panely

Uživatelé (včetně nás) z toho mají určitě ohromnou radost, jelikož naše každodenní psaní a další datově náročné operace budou řešeny s ohledem na životní prostředí. Je známo, že se Google v tomto ohledu nesnaží tolik jako Apple. Pokud to tedy vezmeme kolem, dalo by se říci, že každým vyhledáváním na Googlu ničíme životní prostředí. Je to stejné, jako bychom se rozhodli jet autem místo veřejné dopravy nebo používat staré způsoby pro vytápění našeho domova.

Vyhledávací gigant ovšem na problému pracuje a snaží se jít podobnou cestou jako Apple. Google to ale bude mít obtížnější, protože zpracování enormního množství jeho dat vyžaduje více serverů a daleko více energie. Hned za Applem je nejekologičtější společností Facebook a na druhém konci spektra nalezneme například Amazon. Asijské společnosti ekologie nezajímá v podstatě vůbec a pravidelně se mezi těmi nejlepšími umisťují až na samotném chvostu.

apple solární panely

NV Energy by měla podat žádosti o povolení ke stavbě v následujících týdnech. Podle dohody bude moci dodavatel energie šířit přebytečnou energii i mezi domácí a komerční klienty, podobně jako je tomu u sítě Apple Energy. Na to by mělo být vyčleněno zhruba 5 MW energie.

Je veřejným tajemstvím, že Apple by rád zásoboval všechny (nebo alespoň co nejvíc) své obchody energií z obnovitelných zdrojů, stejně jako u svých datových center. Nová farma pomůže pokrýt neustále navyšující se objem dat a Apple by tak měl být schopen pokrýt s tím spojenou zvyšující se energetickou náročnost.

apple solární panely

Komplex v Nevadě nebude jediným projektem solárních panelů Applu, jelikož střecha Apple Campusu 2, který se blíží svému otevření, bude solárními panely pokryta. Podle plánů bude „vesmírná loď“ Applu kompletně soběstačná a pracovníci Applu by tak měli moci pracovat ve 100% ekologickém prostředí.

Zdroj: Apple Insider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!