imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple potvrdil, že pracuje na samořiditelné technologii


Spekulace z posledních let se konečně potvrdily: Tim Cook otevřeně promluvil o samořiditelné technologii, na které v Cupertinu pracují. CEO Applu rovněž prozradil, že jde o největší projekt zaměřený na umělou inteligenci, na němž v současnosti dělají.

O tom, že Apple pracuje na vlastním autě, se spekulovalo již dlouhé roky. Pod Bobem Mansfieldem udělal však Project Titan otočku o 180 stupňů a tým skládající se z přibližně tisíce lidí se začal soustředit na softwarové řešení. Od té doby se tato změna mnohokrát potvrdila, třeba již prosincovou žádostí Applu o povolení u Californian TSA, případně když následně na jaře projekt získal povolení a na silnicích Kalifornie se začala objevovat první vozidla.

Apple Introduces iPhone 5

Tim Cook, CEO Applu, ve svém nejnovějším rozhovoru pro Bloomberg mluvil o tom, že Apple pracuje na autonomní technologii, jež bude schopná ovládat samořiditelné vozy. Dodal také, že je tento projekt základem pro veškerý vývoj umělé inteligence a že je zároveň nejsložitějším ze všech.

Soustředíme se na autonomní systémy. Jde o klíčovou technologii, kterou bereme jako velice důležitou. Jde pravděpodobně o nejsložitější A.I. projekt, na němž právě pracujeme.

02_Apples_confirmed_to_be

Apple není jedinou technologickou firmou, která naskočila do automobilového průmyslu – řada velkých výrobců (jako třeba BMW či General Motors) navíc rozšířila svůj rozsah zakoupením menších startupových projektů v Silicon Valley, které se zaměřují právě na tuto problematiku. Jde o obrovský byznys. McKinsey & Co. odhadují nárůst odvětví do roku 2030 až na 6,7 bilionu dolarů.

Je tu právě velké narušení. Máme tu v podstatě tři obecné směry změn ve stejném časovém období.

03_Apples_confirmed_to_be

Další zajímavostí k tématu je, že nejvyšší manažeři Applu pro svou osobní přepravu preferují luxusní evropské značky (jako třeba Aston Martin, Bentley, Land Rover, BMW nebo Porsche). Rozhodně to může být faktor, který bude mít vliv na rozhodnutí kolem samořiditelných technologií. Velmi důležitá pro ně bude pochopitelně i ekologická rovina. Tim Cook zdůraznil, že s elektrickým autem jde o zcela jiný druh zážitku a že by firma mohla, ráda by vyrobila auta podobná těm od Tesly.

Je nádherným zážitkem, když nemusíte zastavovat na benzinových pumpách. Uvidíme, kam nás to zavede. Z pohledu samotného produktu nebudeme prozrazovat, na čem budeme pracovat.

04_Apples_confirmed_to_be

Přeprava pro Apple není úplně neznámým odvětvím, v minulosti firma investovala miliardu doalrů do čínské firmy jménem Didi, což je prakticky čínský ekvivalent Uberu.

Jestliže vás zajímá problematika Apple Car a příbuzných projektů, vše naleznete na této stránce.

Zdroj: Bloomberg

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.