imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple pracuje na procesoru pro umělou niteligenci

Apple pracuje na dedikovaném čipu pro AI


Výhradním úkolem nového procesoru Applu pojmenovaném Neural Engine bude zpracovávat úkony spojené s umělou inteligencí, jako je rozpoznávání obličejů a řeči. Podle Bloombergu bude čip základem pro inteligentnější Siri.

Nebylo by to přitom poprvé, kdy by Apple přidal do iPhonů procesor zaměřený na specifické úlohy. Stačí si vybavit čip představený v 5s, který neustále monitoruje pohyb, nebo neustále připravenou funkci „Hey Siri“ představenou v 6s. Hlavním důvodem pro tyto funkce jim bylo umožnit přístup a zpracování informací poskytovaných senzory bez aktivování kompletně celého systému, díky čemuž se výrazně zvýší výdrž baterie.

apple pracuje na procesoru pro umělou niteligenci

Umělá inteligence je poslední dobou jedno z nejžhavějších témat ve spojení s technickými zařízeními pro širokou veřejnost a je tak naprosto logické vytvořit energeticky nenáročný čip pro tyto úkoly. Umělá inteligence i rozpoznávání obličejů a řeči budou v budoucnu důležitým směrem vývoje a pro ovládání těchto funkcí bude nutná naprostá vyladěnost. To znamená aktuální uživatelské zkušenosti s nějakým tím vylepšením.

Bloomberg na základě anonymního zdroje přímo z Applu uvádí, že společnost již na takovém procesoru pracuje a nazývá ho Apple Neural Engine. Cíl je přitom jednoduchý: čip bude mít za úkol zpracovávat všechny úkony spojené s umělou inteligencí. Apple by měl také poskytnout vývojářům k procesoru přístup a díky tomu ho tak bude moci využívat ještě více aplikací.

Samozřejmě netušíme, kdy by měla být novinka uvedena na trh, může se ale klidně stát, že bude představena již na letošním WWDC, pokud na něm opravdu dojde k představení Siri reproduktoru. Spousta lidí o tom ale pochybuje a předpokládá, že k tomu nedojde do premiéry iPhonu 8.

apple pracuje na procesoru pro umělou niteligenci

Každopádně se nemůžeme dočkat, až uvidíme, s čím se Apple u AI vytasí, protože tato oblast přináší obrovský potenciál. A celý procesor by určitě nepoužívali jen kvůli ne až tak inteligentní Siri…

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!