imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple zvláštní patent

Apple pracuje na něčem opravdu zvláštním


Apple zažádal o patent ve spojení se zařízením, jaké před tím nikdy nevyrobil. Jediná otázka tedy zní, co s ním hodlá dělat?

Když procházíte patentovými žádostmi Applu, nic moc vás nepřekvapí: nějaké nové technologie pro iPhone, sci-fi finta pro Apple Watch, možná nějaké to vylepšení pro Mac. A poté narazíte na tohle:

apple zvláštní patent

S pohledem na obrázek nás napadá spousta věcí: iTlakový hrnec, iChemtrail, iBomb. Ale Apple pravděpodobně v nejbližší budoucnosti neplánuje otevřít železářství. Pravděpodobnější je, že se jedná o zařízení, které je součástí většího projektu, který jsme ještě nikdy v životě neviděli. Vzhledem k tomu, že jen malé procento patentů nakonec spatří světlo reálného světa, se uvedení na trh pravděpodobně nikdy nedočkáme. Ale!

Apple nežádá o patenty jen proto, protože si myslí, že se budou hodit na něco v budoucnosti. Tento by si mohl najít spoustu uplatnění ve spojení s aktuální paletou produktů. Patent ovšem naznačuje, že se na rýsovacích prknech Applu odehrává něco úplně nového. To samozřejmě podnítilo internetovou představivost. Někteří si myslí, že by mohlo jít o nějaký zvlhčovač ovzduší, někteří tvrdí, že by mělo vytvářet stejnou vůni v každém Apple Storu na celém světě. Našel se i jeden názor, podle kterého jde o nějaký interaktivní aerosolový holografický zázrak.

My hlasujeme pro názor, podle kterého jde o touto dobou již mrtvý projekt automobilu. K obrázkům by to sedělo dokonale: šlo by o zařízení z doby, kdy Apple přemýšlel o fyzicky existujícím automobilu, které by osvěžovalo vzduch a navíc by se staralo o vlhkost a vůni. Mercedes-Benz vytvořil něco podobného a vypadá to vážně dobře.

apple zvláštní patent mercedes benz

Takové zařízení se nazývá rozprašovač, což je něco jako zvlhčovač. Ten z vybrané tekutiny vytváří páru/plyn. Tato technologie se často používá například v elektronických cigaretách. V závislosti na tekutině ho můžete použít v celé řadě situací, proto začali lidé hádat, o co by mohlo jít.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!