imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Budoucnost je tady!

Apple představil iPhone X

apple zvláštní patent

Apple pracuje na něčem opravdu zvláštním


Apple zažádal o patent ve spojení se zařízením, jaké před tím nikdy nevyrobil. Jediná otázka tedy zní, co s ním hodlá dělat?

Když procházíte patentovými žádostmi Applu, nic moc vás nepřekvapí: nějaké nové technologie pro iPhone, sci-fi finta pro Apple Watch, možná nějaké to vylepšení pro Mac. A poté narazíte na tohle:

apple zvláštní patent

S pohledem na obrázek nás napadá spousta věcí: iTlakový hrnec, iChemtrail, iBomb. Ale Apple pravděpodobně v nejbližší budoucnosti neplánuje otevřít železářství. Pravděpodobnější je, že se jedná o zařízení, které je součástí většího projektu, který jsme ještě nikdy v životě neviděli. Vzhledem k tomu, že jen malé procento patentů nakonec spatří světlo reálného světa, se uvedení na trh pravděpodobně nikdy nedočkáme. Ale!

Apple nežádá o patenty jen proto, protože si myslí, že se budou hodit na něco v budoucnosti. Tento by si mohl najít spoustu uplatnění ve spojení s aktuální paletou produktů. Patent ovšem naznačuje, že se na rýsovacích prknech Applu odehrává něco úplně nového. To samozřejmě podnítilo internetovou představivost. Někteří si myslí, že by mohlo jít o nějaký zvlhčovač ovzduší, někteří tvrdí, že by mělo vytvářet stejnou vůni v každém Apple Storu na celém světě. Našel se i jeden názor, podle kterého jde o nějaký interaktivní aerosolový holografický zázrak.

My hlasujeme pro názor, podle kterého jde o touto dobou již mrtvý projekt automobilu. K obrázkům by to sedělo dokonale: šlo by o zařízení z doby, kdy Apple přemýšlel o fyzicky existujícím automobilu, které by osvěžovalo vzduch a navíc by se staralo o vlhkost a vůni. Mercedes-Benz vytvořil něco podobného a vypadá to vážně dobře.

apple zvláštní patent mercedes benz

Takové zařízení se nazývá rozprašovač, což je něco jako zvlhčovač. Ten z vybrané tekutiny vytváří páru/plyn. Tato technologie se často používá například v elektronických cigaretách. V závislosti na tekutině ho můžete použít v celé řadě situací, proto začali lidé hádat, o co by mohlo jít.

Zdroj: The Verge

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!