imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple pracuje na záhadném produktu


Firma z Cupertina ve skutečnosti pracuje hned na třech zařízeních, pro něž se snaží získat povolení, jenže žádost je přísně tajná. Je v nich uživatelská příručka, parametry produktu a jejich fotografie. Mohlo by jít o něco společného s bezdrátovým nabíjením nebo půjde o něco kolem Siri?

Tentokrát nejde o patentovou žádost – produkty, které to dotáhly až k Federální komisi pro komunikace, už existují. Apple jen nechce, aby se provalilo, o co přesně jde. První zařízení zaslané pro schválení bylo odesláno v září minulého roku a nese modelové označení A1844; druhé bylo odesláno letos v lednu a nese číslo A1846; třetí pak bylo odesláno ještě později a má označení A1845 (ano, čísla jsou skutečně správně, A1845 bylo podáno ke schválení jako poslední). Jde o úplnou záhadu, co Apple před uživateli skrývá?

První verze zařízení.
První verze zařízení.

Jediné informace, které dokážeme dohledat ke druhému ze tří kousků (A1846), jsou, že zařízení bude bezdrátové a že bude mít Bluetooth LE a NFC. První zařízení (A1844) má zase podle fotky zaoblené tvary a dva šroubky typu torx. První, co nás v souvislosti s ním napsalo, byla Apple TV, ale může jít o cokoliv jiného s podobným tvarem. Nejde třeba o bezdrátovou nabíječku pro nadcházející iPhony nebo jakýsi reproduktor k Siri?

Kuo tvrdí, že všechny nové iPhony získají bezdrátové nabíjení, což můžeme vzít už jako fakt. Zejména když se Apple nedávno připojil k iniciativě Wireless Power Consortium, jež má dnes už 213 členů. Jejím cílem je standardizace bezdrátového nabíjení, což by napovídalo, že i firma z Cupertina přijde se standardním řešením tohoto problému.

02_apple_working_on_mysterious_products

Některé zdroje tvrdí, že i když bude bezdrátová nabíječka existovat, součástí základního balení smartphonu nebude. Budeme ji tak muset koupit zvlášť, stejně jako to třeba děláme u dokovacích stanic k našim iPhonům. Vicky Yussuffová, analytička IHS Technology, tvrdí, že Apple musí svým telefonům dát bezdrátové nabíjení, jelikož 90 % uživatelů tuto funkci upřednostňuje před kabelem.

Úspěch, jaký získalo bezdrátové nabíjení u konkurence, je tak obrovský, že jej Apple už prostě nemůže ignorovat. Dotazníkové šetření IHS Technology ukazuje, že více než 90 % uživatelů chce na svém nadcházejícím zařízení bezdrátové nabíjení.

Nicméně ani dedikované zařízení pro Siri v podobě, jakou má třeba Amazon Alexa, není úplně nereálné. Už je to nějaká doba, co jsme o něm něco slyšeli. Minulé jaro jsme doufali, že Apple něco představí na WWDC, ale dodnes nic neukázal. Je jisté, že Apple podobné zařízení vydá. Obdobné produkty od Amazonu a Googlu jsou velice populární a Apple by jistě rád svým uživatelům nabídnul podobnou radost.

03_apple_working_on_mysterious_products

Apple by pravděpodobně startoval s drobnou nevýhodou, jelikož jen Apple TV by se mohlo alespoň vzdáleně rovnat dvěma zmíněným zařízením, i když má stále své mouchy. Výhodou je bezesporu fakt, že zařízení umí komunikovat více jazyky než Alexa a dokonce může být propojeno s více zařízeními. Jakmile však půjde o skutečnost, musíme být opravdu obezřetní (tedy pokud se někdy dočkáme i češtiny), aby nám naše ratolesti náhodou nekupovaly hračky z reklam jen pomocí hlasu.

Ať už nám Apple skrývá cokoliv, daří se mu to dobře…

Zdroje: 9to5mac, MacRumors, a The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!