imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Apple pracuje na záhadném produktu


Firma z Cupertina ve skutečnosti pracuje hned na třech zařízeních, pro něž se snaží získat povolení, jenže žádost je přísně tajná. Je v nich uživatelská příručka, parametry produktu a jejich fotografie. Mohlo by jít o něco společného s bezdrátovým nabíjením nebo půjde o něco kolem Siri?

Tentokrát nejde o patentovou žádost – produkty, které to dotáhly až k Federální komisi pro komunikace, už existují. Apple jen nechce, aby se provalilo, o co přesně jde. První zařízení zaslané pro schválení bylo odesláno v září minulého roku a nese modelové označení A1844; druhé bylo odesláno letos v lednu a nese číslo A1846; třetí pak bylo odesláno ještě později a má označení A1845 (ano, čísla jsou skutečně správně, A1845 bylo podáno ke schválení jako poslední). Jde o úplnou záhadu, co Apple před uživateli skrývá?

První verze zařízení.
První verze zařízení.

Jediné informace, které dokážeme dohledat ke druhému ze tří kousků (A1846), jsou, že zařízení bude bezdrátové a že bude mít Bluetooth LE a NFC. První zařízení (A1844) má zase podle fotky zaoblené tvary a dva šroubky typu torx. První, co nás v souvislosti s ním napsalo, byla Apple TV, ale může jít o cokoliv jiného s podobným tvarem. Nejde třeba o bezdrátovou nabíječku pro nadcházející iPhony nebo jakýsi reproduktor k Siri?

Kuo tvrdí, že všechny nové iPhony získají bezdrátové nabíjení, což můžeme vzít už jako fakt. Zejména když se Apple nedávno připojil k iniciativě Wireless Power Consortium, jež má dnes už 213 členů. Jejím cílem je standardizace bezdrátového nabíjení, což by napovídalo, že i firma z Cupertina přijde se standardním řešením tohoto problému.

02_apple_working_on_mysterious_products

Některé zdroje tvrdí, že i když bude bezdrátová nabíječka existovat, součástí základního balení smartphonu nebude. Budeme ji tak muset koupit zvlášť, stejně jako to třeba děláme u dokovacích stanic k našim iPhonům. Vicky Yussuffová, analytička IHS Technology, tvrdí, že Apple musí svým telefonům dát bezdrátové nabíjení, jelikož 90 % uživatelů tuto funkci upřednostňuje před kabelem.

Úspěch, jaký získalo bezdrátové nabíjení u konkurence, je tak obrovský, že jej Apple už prostě nemůže ignorovat. Dotazníkové šetření IHS Technology ukazuje, že více než 90 % uživatelů chce na svém nadcházejícím zařízení bezdrátové nabíjení.

Nicméně ani dedikované zařízení pro Siri v podobě, jakou má třeba Amazon Alexa, není úplně nereálné. Už je to nějaká doba, co jsme o něm něco slyšeli. Minulé jaro jsme doufali, že Apple něco představí na WWDC, ale dodnes nic neukázal. Je jisté, že Apple podobné zařízení vydá. Obdobné produkty od Amazonu a Googlu jsou velice populární a Apple by jistě rád svým uživatelům nabídnul podobnou radost.

03_apple_working_on_mysterious_products

Apple by pravděpodobně startoval s drobnou nevýhodou, jelikož jen Apple TV by se mohlo alespoň vzdáleně rovnat dvěma zmíněným zařízením, i když má stále své mouchy. Výhodou je bezesporu fakt, že zařízení umí komunikovat více jazyky než Alexa a dokonce může být propojeno s více zařízeními. Jakmile však půjde o skutečnost, musíme být opravdu obezřetní (tedy pokud se někdy dočkáme i češtiny), aby nám naše ratolesti náhodou nekupovaly hračky z reklam jen pomocí hlasu.

Ať už nám Apple skrývá cokoliv, daří se mu to dobře…

Zdroje: 9to5mac, MacRumors, a The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!