imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Pozvánky na říjnovou Keynote jsou tu

Sledujte událost s námi!

pusa

Apple představil vánoční reklamu točenou v Praze


Cupertino vydalo svou první sváteční reklamu a opět si pro své kulisy vybralo ulice našeho hlavního města. Lidé v Applu se Vánoc zajisté nemohou dočkat. Pojďte se do sváteční nálady naladit s nimi.

Všichni určitě znáte několik lidí zapálených do Vánoc takovým způsobem, že začnou vytahovat vánoční ozdoby hned, jakmile klesne teplota pod 10°C. Kreativní tým Applu je zdá se plný takových fanoušků a stejně jako loni vydává první vánoční video ještě před začátkem prosince. Nadšení je pochopitelné, sváteční sezóna je totiž opravdu kouzelná. Tentokrát je ovšem reklama i díky skladbě „Palace“ Sama Smithe okořeněna trochou melancholie.

Video dlouhé 100 sekund se snaží podělit o společenské poselství. Na jedné straně máme ženu s AirPods a iPhonem X, která se nechá unést hudbou a životem. Na druhé straně jí vstoupí do cesty muž a oba spolu začnou tančit. Když se vrátí zpět do reality, pouze se minou. Ponaučení zní, že bychom se o svátcích neměli pouze míjet, ale povznést něčí mysl.

Pro nás je možná na celé věci nejzajímavější to, že si Apple pro natáčení své sváteční reklamy vybral opět kouzelnou atmosféru historické Prahy.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.