imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube
iphone x

Kdy můžeme očekávat vydání bety iOS 12?

Podívali jsme se na tendence z posledních let

Apple připravuje něco velkého!


Ne, nemluvíme teď o iPhonu 8, iMacu Pro nebo o Apple Watch 3. Tentokrát jde o něco úplně jiného. Něco, co jsme dosud neměli možnost nikdy vidět. Prostě… něco.

Wall Street Journal přišel se zajímavým objevem. Pošťourali se trochu v peněžence Applu a podívali se na miliardy, které americká firma nedávno utratila. Zjistili, že se množství utracených peněz na výzkum a vývoj v posledním kvartálu (končícím v červenci) zvýšilo o 15 %. Za posledních dvanáct měsíců tak za tuto kategorii společnost utratila 11,2 miliard dolarů, což znamená investici ve výši 5 % veškerého příjmu.

To by samo o sobě nebylo tak zajímavé, kdybychom tomu nedodali trochu historického kontextu.

Apple do výzkumu a vývoje neinvestoval tak velkou část příjmů od roku 2004. To jsou tři roky před tím, než americká společnost vystoupila s prvním iPhonem. V tomto roce tak pravděpodobně začal vývoj smartphonu naplno. Na základě toho si redaktoři Wall Street Journalu myslí, že za pár let uvidíme další velkou věc.

Apple by mohl přijít s něčím tak důležitým, jako bylo představení prvního iPhonu.

Přirozeně nikdo netuší, o co přesně půjde, ale můžeme alespoň odhadnout, co by TÍM projektem budoucnosti být mohlo. Například se ven dostala informace, že Apple Car skutečně nemusí být jen chytrý software, ale může jít o reálné auto. Apple také nedávno najal několik bývalých výkonných manažerů Googlu a mohl by pracovat na projektu kolem satelitů. To by částku investovanou do výzkumu a vývoje také odůvodnilo.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!