imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Odstartujte nový rok efektivně!

Aplikace, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

tipy jak fotit na iphone

Apple radí, jak dostat z fotografování na iPhone maximum


Stránka Apple.com prošla včera nečekanou aktualizací, v rámci které bylo přidáno několik tipů, jak fotografovat se svým iPhonem. Apple nám v nich pomocí videí ukazuje, jak dostat z našich fotografií maximum.

Ačkoliv mají vrcholné chytré telefony typu iPhone zabudované úžasné fotoaparáty a iPhone 7 Plus má jeden navíc, ani to vám nezaručí, že budete neustále pořizovat dokonalé fotografie. Běžný uživatel totiž jednoduše zmáčkne spoušť a čeká na zázrak, proto není konečný výsledek vždy perfektní. Apple se tomuto problému snaží pomoci nejnovější video sérií, která krůček po krůčku provede běžné uživatele řadou témat.

Když jsme tuto novinku uviděli poprvé, považovali jsme ji za trapnou marketingovou strategii. Netušíme, jakou opravdovou marketingovou hodnotu tato videa mají, Apple do nich ovšem zařadil mnohem víc, než se na první pohled zdá. Vytvořil 17 videí po 40 sekundách a všechny jsou natáčeny ve vertikální poloze, jak to zřejmě chce většinová populace.

Videa mají jednoduchou strukturu: každé se zaměřuje na jiné téma, objekt a situaci, ve kterých vám krok za krokem ukáží, jakým způsobem byste měli fotografie pořizovat. Při sledování těchto videí vám ani nemusí připadat, že se zaměřují pouze na iPhone, jelikož Apple v podstatě vysvětluje princip fotografování tak, aby mu porozuměli všichni. A ano, i tak se dostane na módy portrét, panorama a photo stream. Všechna videa z této série můžete zhlédnout zde.

Zdroj: Apple

 

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

Klikněte zde!